TÝDENÍČEK

TÝDEN 9.9 - 13.9.

PO - přivítání se po víkendu, výroba notýsků do kterého se dětem budou lepit samolepky ( za vše, co se jim povede)
          - cvičení - uděláme holky kluci rotaci
          - ŘČ -  zdobení notýsků, výběr oblíbené barvy, zdobení, venku na zahradě jsme popřáli kamarádkám k svátku

ÚT - opakování jmen kamarádů, zpěv oblíbených písniček (to nám zatím moc nejde ):-)
          - cvičení - šlapu si to do školky + protahovací cviky
          - ŘČ - " NAŠE TŘÍDA" - natírání  rukou temper. barvami  a obtiskávání na velký formát

ST - procvičování jemné motoriky - modelování
         - cvičení - šlapu si to do školky - chůze, běh, pochod, lezení + protahovací cviky
         - ŘČ - poslech čtené pohádky " O pejskovi a kočičce" , omalovánka k pohádce , nácvik správného úchopu tužky

ČT - povídání si o školce - proč chodíme do školky a jak to tu "funguje"
          - cvičení - šlapu si to do školky - cvičení s barevnými kroužky - jedeme autem,vlakem, na motorce, letíme,
          - ŘČ - poslech čtené pohádky "O pejskovi a kočičce" +omalovánka k pohádce, nácvik správného úchopu tužky, vybarvení dle skutečnosti

PÁ - co budeme dělat o víkendu, na co se těšíme
          - cvičení - nácvik správného dýchání, + šlapu si to do školky - chůze za vedoucím dítětem , chůze ve dvojicích
          - četba pohádky dle výběru dětí "Když je větřík mrňavý"  , nácvik básničky "Dobrý den, dobrý den"
          - hry dle volby dětí - nejoblíbenější je dřevěná autodráha, modelování, magnetická tabulka, vaření v kuchyňce a omalovánky.

První týden ve třídě " Žabiček " proběhl v poklidu. Sice se objevilo pár slziček, ale vše jsme zvládli a děti si pomalu zvykají na nový režim a na  na nové kamarády.
    V pondělí jsme se vzájemně představili abychom věděli jak se jmenují naši noví kamarádi. Udělali jsme si výlet po třídě, ukázali si herní koutky a řekli si , jak to ve školce chodí.
    Co se ve školce může a co se nemůže - abychom si neublížili.
    V úterý jsme si i společně zacvičili " Šlapu si to do školky"- chůze, běh pochod.., přečetli jsme si pohádku  "Žabula a Žabík", udělali si tunel ze židliček na konci kterého jsme hledali svou značku.
    Ve středu jsme cvičení zopakovali - už nám to šlo lépe :_), modelovali jsme a hráli společné hry " Uvíjíme věneček ", "Kolo, kolo mlýnský ", "Had leze z díry"
    Čtvrtek byl trochu uplakaný a tak jsme si společně vybarvovali omalovánky,modelovali,  jezdili s auty , stavěli kostky ...prostě si jen hráli.
    V pátek jsme si povídali o tom, co budeme dělat o víkendu, protahovali se, opakovali jsme si školková pravidla (jako celý tento týden) a poté jsme si vybavili symboly těchto pravidel.
    A samozřejmě jsme si celý první týden hodně hráli, od úterý jsme si užívali hezké počasi na  naší zahrádce a prostě jsme si to užívali.

Hezký víkend
    A v pondělí s úsměvem Lea