TÝDENÍČEK

Týden od 19.10. - 23. 10. 2020

Téma: Podzim na poli

Pondělí

Při pondělku jsme se v kruhu tradičně přivítali. Pak už jsme vzpomínali, co jsme dělali o víkendu a s čím si doma nejraději hrajeme. Zacvičili jsme si na dětské písničky a trénovali správnou reakci na slovo nebo na domluvený signál. Po svačině jsme si podle obrázků opakovali, co se děje na podzim. Děti se dobře orientují a správně reagovaly. Vyprávěli jsme si, co všechno se sklízí na poli. Potom již jsme „sbírali“ brambory, třídili je podle velikosti na malé a velké a vzpomínali, co všechno se z brambor vaří k jídlu. Na procházku jsme se vydali k polím, abychom zjistili, jak jsou připraveny na zimu.

Úterý

Ráno jsme si pohráli s vláčkodráhou a  také trénovali grafické zobrazení brambory (oválu).  V kruhu jsme procvičovali výslovnost hlásky B a naučili se básničku Brambora. Tuto básničku jsme pak při cvičení doprovodili pohybem a zacvičili si i na jiná říkadla. Po svačině jsme se naučili písničku Jedna, dva, tři a doprovodili se na dětské hudební nástrojky. Před obědem jsme vyrazili do aleje a sbírali jsme šípky.

Středa

V kruhu jsme opakovali známá říkadla a připomněli jsme si, o čem si od pondělí povídáme. Potom jsme si protáhli celé tělo na Šlapu si to do školky a zacvičili si s kroužky. Po svačině jsme malovali brambory a snažili jsme se vyplnit celou plochu „pytle“. Děti práce s barvami velmi baví a je to znát i na výsledných výtvorech. Na procházce v parku jsme se nejen prošli, ale i proběhli na čerstvém vzduchu. Sebranými klacíky jsme kreslili do písku obrázky.

Čtvrtek

Hned po ráno jsme stříhali podle nakreslené linie dýni. V pátek ji potom dozdobíme. V kruhu jsme si poslechli pohádku o princezně a také se o ní naučili básničku. Podle pohádky a básničky jsme pak cvičili. Nejvíc se nám líbilo skákání v pytlích, které zakončilo naše cvičení. Po svačině jsme potom bramborovými tiskátky zdobili šaty pro princeznu. Před obědem jsme se prošli v aleji a cestou jsme si zpívali známé písničky.

Pátek

Dnes jsme se všichni těšili na Dýňový den. Nejprve jsme ráno dozdobili naši dýni ze včerejška. V kruhu  jsme si pak povídali o Halowenu, co k němu patří a taky trochu o strašidlech a čarodějích. Potom jsme si zacvičili ve dvojicích s míčky – našimi dýněmi. Po svačině jsme si nejprve zahráli různé sluchové hry, taky si trochu zasoutěžili a pak už jsme společně dlabali dýni a tvořili strašidlo. Moc jsme si to užili. Před obědem jsme se šli provětrat do přírody a vybírali krásně zbarvené listy.

Užijte si hezký víkend s vašimi dětmi a v pondělí se budeme zase těšit

Hanka, Katka a Hanka

Týden od 12.10. – 16.10.

Téma: Podzim v lese, Lesní zvířátka

Pondělí

V ranním kruhu jsme se přivítali a vyprávěli si zážitky z víkendu. Zacvičili si honky tonky rotaci a protáhli tak všechny části těla. Zahráli si pohybovou hru na sochy. Po svačině jsme se seznámili s písničkou: „Běží liška k Táboru“, a nacvičovali ji s pohybem i pianem. Ven jsme vyrazili na zahradu, abychom si naposledy užili sluníčka a prolezli herní prvky a pohoupali se.

Úterý

Ráno jsme prohlíželi knihy a hledali lesní zvířátka. V kruhu jsme si zazpívali písně, které už známe. Děti jsou šikovné a krásně zpívají. Při cvičení jsme si zahráli na zvířátka a napodobovali jsme jejich pohyby. Zahráli si hru: Na bublinu. Dali si svačinku a připravili se na tvoření, skládali jsme z papíru, dokreslovali a dolepovali, z papíru se nám povedla krásná Lištička, visí na nástěnce. Při procházce jsme pozorovali barvy podzimu.

Středa

Ve středu jsme navlékali korálky, hráli domino a skládali puzzle. V kroužku jsme si povídali o lesních zvířátkách, určovali jejich barvu a napodobovali zvuky. Na cvičení jsme si připravili překážkovou dráhu a děti to moc bavilo. Zahráli si hru na domečky. Po svačině jsme si poslechli pohádku: „O Koblížkovi“, děti si ji s plyšáky také zkusily zahrát, byly úžasné. Venku jsme nacvičovali chůzi ve dvojicích, střídali rychlou a pomalou.

Čtvrtek

V kruhu jsme se seznámili s novou básničkou Lištička. Cvičili jsme s kruhy, cviky protahovací i uvolňovací. Zkoušeli jsme házet kruhy na určené místo a procvičovali hod horním obloukem. Připravili jsme si obrázky k pohádce o Koblížkovi a trénovali paměť a pozornost při sestavování správné posloupnosti příběhu. Venku jsme byli na louce a sbírali kaštany a běhali kolem stromů.

Pátek

V kruhu jsme si procvičili mluvidla a pověděli logopedickou říkanku. Cvičili jsme s šátky a zahráli si na lesní skřítky. Dali jsme si svačinku a na koberci jsme skládali z víček. S kamarády děti zkoušely stavět stromy, zvířátka, domky i kytky z různě barevných víček. Ven jsme šli do parku za zvířátky, kozou, kozlem a kůzlátkem.

Týden se nám vydařil a budeme se těšit na ten další. Přejeme klidný a pohodový víkend. Katka, Hanka a Hanka