Žabičky

ŘÍJEN 2020

CO PŘINÁŠÍ PODZIM

Záměr : Poznávání hlavních znaků podzimního období a proměn, které v přírodě na podzim nastávají. Poznávání listnatých a jehličnatých stromů, rozdíly mezi nimi a plody, které nám dávají.                                       Získávání vztahu  k  přírodninám a práce s nimi ( tvoření, hraní, učení).
                 Rozvoj poznávacích schopností, vnímání přírodní krásy a harmonie. Rozvoj estetického vnímání.
                 Rozvoj grafomotorických dovedností.
                 Stálé upevňování pozice dětí ve školce, snaha o to, aby se děti do školky těšily a chodily do ní rády.

Okruhy činností :
                 Pozorování změn v přírodě
                 Lokomoční a jiné činnosti
                 Poslech čtených pohádek a příběhů
                 Nácvik básniček a písniček
                 Tvoření z přírodnin, modelování
                 Grafomotorické činnosti

ZÁŘÍ

VÍTÁME TĚ VE ŠKOLCE

Záměr :  Adaptace nových dětí na prostředí MŠ. Seznámení s novými kamarády, zapojení se do společných činností ( hry, tvoření, úklid hraček apod.) Naučit se přizpůsobit a spolupracovat s ostatními
                  dětmi.
                  Seznámení se s novými návyky a pravidly MŠ a jejich dodržování.
                  Seznámení se se svou značkou (místo kam si ukládáme všechny své věci)
                  Přiblížit dětem jak to ve školce chodí, co vše budeme společně dělat.
                  Zaměříme se na zdokonalení a upevnění hygienických návyků (mytí a dezinfekce rukou, oblékání , používání příboru, osobní hygiena...)

Okruhy činností :
                 - pohybové a výtvarné činnosti
                 - prohlížení knížek
                 - poslech čtené pohádky
                 - společné hry a tvoření
                 - opakování známých básniček a písniček
                 - upevňování pravidel - ranní kruh, hry na jména, hry  na značky
                 A samozřejmě si budeme hodně hrát :-)  a poznávat okolí naší školky