Žabičky

Září  2019

VÍTÁME TĚ VE ŠKOLCE

·         Seznámení s novým prostředím a novými pravidly (podání ruky při přivítání a loučení, uklízení hraček, školková pravidla atd. ). Budeme podporovat utváření kladných  vztahů mezi dětmi (zapojení se do společných her a činností), učit se spolupráci a toleranci, vzájemně se poznávat a být samostatný/á

·         Navození radostné nálady ve třídě a snaha o to, aby se děti těšily na další dny ve školce, a aby zde získali pocit bezpečí. Prohlídka prostor MŠ, seznámení s kamarády z oddělení Kapříků a Vodníků, s ostatními zaměstnanci a začlenění do nového kolektivu. Zvládnutí odloučení od rodičů, zvykání si na nový režim dne. Seznámení s tím, co budeme ve školce dělat a jak to ve školce chodí – režim dne, sebeobsluha, správné stolování, pracovní činnosti, pracovní listy  atd. Seznámení se se školní zahrádkou – pravidla bezpečnosti, a okolím, kam budeme chodit na procházky. Povíme si zážitky z prázdnin , naučíme se představit celým jménem, budeme nacvičovat správný úchop tužky, stříhání po rovné linii, procvičovat barvy, hrubou i jemnou motoriku a nezapomeneme si samozřejmě hodně hrát. :-)

Motivované hry:  Najdi svou značku - tunel ze židliček

Cesta po třídě - mašinka

Jak se jmenuješ –hra s míčem, autíčkem - seznámení se, jména kamarádů ve třídě

Hry dle volby dětí

Vyzdobíme si třídu - sluníčko z obtisků rukou

- žabičky - vybarvení, vystřižení

- naši školku – také obtisky rukou

Procvičíme si základní dětské písničky a HPH: Prší, prší

Pec nám spadla