ZÁKLADNÍ INFO

Věková kategorie: 3 – 4 roky

Školní rok: 2018-19

Třídní učitelka: Leona Váňová

Třídu žabiček navštěvuje 12 dětí ve věku od 3- 4 roky. Třída je řešena tak, že děti mají vše k dispozici. Všechny hračky a pomůcky si mohou samy vybírat.

Hlavním cílem výchovy a vzdělávání je rozvoj všech oblastí současně tzn. rozvoj myšlení, paměti, motoriky, tvořivosti a fantazie ale i vztahů – jak k sobě samému tak k ostatním – aby se děti naučily spolupracovat a respektovat se, tak ve vztahu ke svému okolí. Zaměříme se také na zdokonalování sebeobsluhy a samostatnosti.

Vzdělávací činnost je volena s ohledem na věk a schopnosti dětí, probíhá hlavně formou her. Hra je pro děti přirozená a nejdůležitější činnost, díky které se rozvíjí a učí. Zpočátku školního roku bude více spontánních a neřízených aktivit, a postupem času přejdeme k řízeným aktivitám a činnostem.

A samozřejmě si budeme hodně hrát.