Kalendář akcí

Kalendář akcí na školní rok 2022/2023

06.09.2022

Třídní schůzka

16 - 16.45
Místo: Třída Vodníků


21.09.2022

Výlet Šestajovice

Pojedeme autobusem od školky do svíčkárny v Šestajovicích, kde děti budou vrstvit sůl do skleničky, vyrábět plochou svíčku, projdou místní zookoutek, kde si děti prohlédnou naše i cizokrajná zvířata, která budou moci i nakrmit Na oběd jsme zpět. Jedeme vlastním vydesinfikovaným autobusem, i na místě bude probíhat desinfekce.
8.00-11.30
Místo: Šestajovice

Číst více »


10.10.2022

Opeřenci ve školce

Seznámení s živým ptactvem druhu všelikého
9:00
Místo: zahrada MŠ


12.10.2022

Focení

Dopolední focení všech dětí jednotlivě. Fotí se od 8 hodin, ráno nám předávejte děti v oblečení, ve kterém se mají fotit. Fotí se všechny děti, až fotky přijdou, prohlédnete si je a buď si je vezmete nebo ne (cena 330 Kč se bude případně odečítat z třídního fondu). V sadě je kalendář, 4. foto v rámečku a 6x foto do peněženky + elektronická verze fotografie. Prosím, dejte informaci třídním učitelkám, jak chcete fotit sourozence, zda zvlášť či dohromady. Děkuji
od 8 hodin
Místo: Budova MŠ


31.10.2022

Halloween v MŠ

I v naší mateřince si uděláme strašidlácký den plný soutěží, vaření lektvarů a podobně. Pokud máte možnost, dejte dítěti v tento den černé nebo oranžové tričko, případně i nějaký ten strašidlácký klobouk. Děkujeme.
dopoledne
Místo: MŠ


07.11.2022

Medvídek Pú

Divadelní představení v MŠ - Divadlo Šneček
8.00
Místo: Budova MŠ


10.11.2022

Logopedická depistáž

Přesunuto z 22.11....V tento den proběhne zdarma v MŠ logopedická depistáž logopedkou Bc. Ditou Šimáčkovou, která u nás depistáž prováděla již v minulosti. Na depistáž je nutné se přihlásit a to podepsáním souhlasu ve svých kmenových třídách. Depistáž odhalí případné vady řeči, doporučí návštěvy klinického logopeda. Výsledek depistáže dostanete v zalepené obálce osobně od třídní paní učitelky. Kontakt na logopedku paní Bc Ditu Šimáčkovou, která je klinickým logopedem v Brandýse nad Labem je: simackova@strednipolabi.cz.
dopoledne


22.11.2022

Výlet do iQPARKU

Vzhledem k odstávce vody v tento den (8-15 hodin) pojedeme na celodenní výlet do iQPARKU (Liberec), který je zábavně poučným centrem i pro nejmenší. Čekají nás 4 patra objevování, her a zkoumání... S sebou batůžek, kapesníky, pití v doplnitelné lahvi. Jídlo dětem nedávejte, budou mít ze školní jídelny. Ráno nám děti předávejte v oblečení, v kterém mají jet (budeme se vyskytovat pouze ve vnitřních prostorách, tak děti prosím moc nenabalujte). Návrat kolem 15 hodin, provoz mš bude standardně pokračovat včetně kroužků angličtiny.
8-15

Číst více »


05.12.2022

Mikulášská nadílka

I do naší školky zavítá Mikuláš a čert a spolu s knihou hříchů projdou dobré i nedobré skutky našich dětí. Věřím, že vše nakonec dobře dopadne a každý si něco odnese (už teď vím, že to bude něco kreativního :-))
dopoledne


15.12.2022

Tvoření rodičů s dětmi spojené s vystoupením dětí

V plánu je se předvánočně sejít v měšické sokolovně v 16 hodin. Rády bychom pohodové odpoledne zahájily vystoupením dětí ze všech tříd a poté by měla následovat tvořivá dílna, kde pro Vás a Vaše děti budou nachystány různé rukodělné aktivity. Věřím, že zažijeme spolu pohodovou atmosféru a radost Vám udělá i nějaká ta vlastnoručně vyrobená dekorace. Do cca 15 hodin budeme ve školce, poté zahájíme přesun do sokolovny. Kdo si své dítko přijde vyzvednout a dovede do Sokolovny sám, může tak učinit Základní občerstvení zajištěno, pokud něco přinesete i Vy, budeme rádi. Těšíme se!!!
16-18.00
Místo: Měšická sokolovna


16.12.2022

Ježíšek v MŠ

Máme zprávy, že do naší školky zavítá v noci na pátek 16. prosince Ježíšek, tak se můžeme těšit
dopoledne
Místo: kmenové třídy


23.01.2023

Sněžibába a Čert

Pohádkové představení s písničkami Divadla Harmonika
9:00
Místo: Budova MŠ

Číst více »


24.01.2023

Začíná solná / tenis

Začínáme s přihlášenými dětmi jezdit do Hovorčovic do solné jeskyně a na tenis. S sebou: Batůžek, pití, kapesníky, TENISKY. Na sebe: osvědčilo se nám nemít v tento den kombinézu, ale šusťáky a bundu. Je to praktičtější při přesunech a v solné průběžné odsvlékáme jednotlivé svršky dle teploty. Ráno prosím ať mají tedy děti na sobě legíny / tepláky, přes které si vezmou šusťáky připravené v šatně. V šatně mít též připravené tepláčky, do kterých se převléknou po příjezdu na pobyt ve školce. Děkuji!
9.30-11.00
Místo: Hovorčovice

Číst více »


06.02.2023

Hvězdárna Ďáblice

Dopolední výlet smluvním autobusem do Hvězdárny Ďáblice s programem pro děti. S sebou batůžek, kapesníky, pití. Na oběd jsme zpět.

Číst více »


13.02.2023

V tomto týdnu jarní prázdniny v ZŠ

Školka funguje, kroužky ne. Prosím o info třídním učitelkám, pokud máte v plánu v tomto týdnu nedávat dítko do školky, abych optimalizovala nákup potravin i využití pracovních sil... Děkuji


20.02.2023

Bajaja

Divadelní představení v MŠ - Divadlo DOKOLA
9:00


23.02.2023

Focení

Dopolední focení všech dětí. Fotit se bude postava (kouzelník). Součástí sady bude 2x fotografie 15x23cm, 3 fotografie 10x15 cm v rámečku a 4x foto do peněženky + digitální verze, kterou si stáhnete po zadání kódu uvedeného na sadě fotografií.Cena celé sady včetně digitálních dat je 330 Kč. Fotografie si prohlédnete a buď si je vezmete nebo ne. Dále se budou fotit jednotlivé třídy na společnou fotografii. Cena 150 Kč. Je počítáno s fotkou pro každého. Pokud ji někdo nechce, prosím, dejte prosím vědět dopředu třídní paní učitelce. Děti nám v tento den předávejte v oblečení, ve kterém se mají fotit. Případné společné fotky sourozenců též prosím hlaste ve třídě. Děkuji.
Místo: Budova MŠ


27.02.2023

Karneval v MŠ

Karnevalové veselí s přehlídkou masek, soutěžemi, diskotékou v prostorách MŠ. Prosím, předávejte nám děti v tento den v maskách (snad se navzájem poznáme :-)), a do šatničky jim dejte věci na převlečení


06.03.2023

O Terezce a Matějovi

Divadelní představení v MŠ s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře
9.15
Místo: Budova MŠ

Číst více »


20.03.2023

Logopedická depistáž

V tento den proběhne zdarma v MŠ další logopedická depistáž logopedkou Bc. Ditou Šimáčkovou, která u nás depistáž prováděla již v minulosti. Na depistáž je nutné se přihlásit a to podepsáním souhlasu ve svých kmenových třídách. Depistáž odhalí případné vady řeči, doporučí návštěvy klinického logopeda. Výsledek depistáže dostanete v zalepené obálce osobně od třídní paní učitelky. Kontakt na logopedku paní Bc Ditu Šimáčkovou, která je klinickým logopedem v Brandýse nad Labem je: simackova@strednipolabi.cz.
8.30
Místo: Budova MŠ


03.04.2023

Oční vyšetření

Placené vyšetření dětských očí v projektu "Koukají na nás správně?" Společnost Prima Vizus, o.p.s. je registrované nestátní zdravotnické zařízení, vyšetření přístrojem provádějí zdravotničtí pracovníci, naměřené výsledky vyhodnocuje specializovaný ortoptista. Každému dítěti bude vystaveno potvrzení o vyšetření, děti s pozitivním nálezem dioptrické vady obdrží rovněž doporučení k návštěvě očního lékaře. Informační letáček jako podklad pro rozhodnutí zda nechat / nenechat vyšetřit najdete / již jste nalezli na šatní skříňce svého dítěte. Prosíme rodiče, kteří budou chtít nechat dítě vyšetřit, aby podepsali "formulář pro vyjádření souhlasu" ve svých kmenových třídách. Prosím i o vyplnění emailové adresy, výsledky budou zasílány elektronicky.Cena vyšetření je 200 Kč a bude se odečítat z třídního fondu.
10.00

Číst více »


24.04.2023

Ve zdravém skřítkovi zdravý duch

Zábavně vzdělávací program pro předškolní děti na téma zdravého životního stylu

Číst více »


28.04.2023

Čarodějnice

Čarodejnický rej v MŠ! Prosíme děti v tento den přivést v čarodějnických maskách, budeme kouzlit, soutěžit, užijeme si čarodějnický průvod po Měšicích
dopoledne


29.05.2023

Cecilka v MŠ

Veselé cirkusové představení se živými zvířátky
9.15
Místo: Zahrada MŠ


01.06.2023

Dětský den

Dopoledne pro děti, každá třída bude mít svůj program. Plánovaná je diskotéka i dárečky!
dopoledne


21.06.2023

Loučení s předškoláky

Slavnostní rozloučení s dětmi odcházejícími do základní školy na školní zahradě. Vystoupí děti z jednotlivých tříd s krátkým (vždy cca 10 minut dlouhým) pásmem písniček, básniček. Poté se slavnostně rozloučíme s předškoláky, kteří dostanou dárek na památku. Bude k dispozici občerstvení, pokud něco přinesete i Vy, budeme rády.... Prosím o připravení oblečení, v kterém mají děti vystupovat do jejich šatniček.
16-18 hodin
Místo: Zahrada MŠ