TÝDENÍČEK

  Poslední týden 27.-30.6.2022

   Pondělí

  Prázdniny se kvapem blíží a tak jsme si s dětmi ráno povídali nejen o tom, co jsme dělali o víkendu ale i o tom, co bychom chtěli dělat o prázdnimách, jaké jsou naše prázdninové plány.  V rámci pohybové aktivity si děti zahrály několik her s míčem, kde bylo cílem míč dobře "přihrát" kamarádovi  a nebo  míč pevně chytit. Hned po svačině jsme pak vyrazili na zahradu mateřské školy, kde si  děti hrály s kamarády ze staré budovy a ani vysoká teplota vzduchu jim hru nekazila...jen byly vybízeny k častějšímu pití...
   
  Úterý
  V úterý ráno si děti pohrály v domečku a v kuchyňce. V kroužku jsme si pak povídali o věcech, které nás mohou o prázdninách potkat, jak předcházet některým úrazům a co dělat pro to, abychom se v září ve zdraví potkali... Před svačinkou si děti protáhly svá těla na opičí dráze, kde byla využita lavička, prolézací tunel, obruče na poskoky, kužely na slalom.  Po svačině si pak děti vyrobily 3D odrázek.  Na výběr bylo ze tří motivů a dětem stačily pastelky, lepidlo a nůžky k vykouzlení krásných výtvorů. Před obědem pak na procházce parkem pozorovaly děti změny přírody po dešti a několikrát závodily v nerovném přírodním terénu.
   
  Středa
  Po hře s autodráhou a panenkami si děti v kroužku opakovaly názvy dnů v týdnu a přepočítaly své kamarády. Vzpomínali jsme kdo ve třídě chybí a co jsme společně zažili. Pak jsme si zahráli několik pohybových her jako třeba "Na sochy" a "Na žraloka". Děti dostaly velikánskou pochvalu, protože čas po svačince jsme věnovali rovnání stavebnic a přebírání hraček. Každý si za odměnu něco vybral i domů, ale práce dětí byla neuvěřitelnou pomocí. Na procházce parkem jsme si pak zahráli několik pohybových her, ...ale děti asi nejvíce zajímaly kaluže po děšti.
   
  Čtvrtek
  Čtvrteční ráno jsme po hře věnovali hlavně vzpomínkám na uplynulý školní rok a našim plánům do budoucna. Vašim dětem patří velké díky, protože i přes nelehké chvilky jsme (si myslím) prožili krásný a na zážitky a vědomosti bohatý školní rok. Ještě jsme si zacvičily s písníčkou a vrhli se na poslední dopolední společnou svačinku zakončenou slavnostním přípitkem ( Česká jídelna dětem věnovala několik lahví dětského šampusu). Děti si sami uklidily své šuplíčky, pohrály si se školkovými hračkami a vyrazili jsme společně na zahrádku mateřské školy. Děti si ješte užily hračky, houpačky, prolézačky...a než jsme se nadáli...byl čas na oběd...
   
  Všem Vám patří velký dík nejen za květiny a dárky, které jste nám s dětmi předali, ale i za společný čas, spolupráci a Vaši vstřícnost při vzájemné komunikaci.
  Přejeme Vám krásné a klidné prázdniny...
  S díky a pozdravem 
  Hanka Hol., Hanka R., Kristýna a Péťa 

   

  Týden od 20. 6. - 24. 6. 2022

  Téma: Hrajeme si a sportujeme v létě

  Pondělí

  Ráno jsme se nejprve přivítali v kruhu a sdělovali si, jak jsme prožili víkend. Jelikož byl velmi horký a děti ho většinou trávily ve vodě, přirozeně nám to navodilo téma týdne. Povídali jsme si o letních sportech, na obrázku je poznávali a pojmenovávali. I při cvičení jsme si hráli „na prázdniny u moře“ a procvičili tak celé tělo. Po svačině jsme dokreslovali detaily na obrázek, jak plaveme a stříhali, vybarvovali a lepili plovací kruh do obrázku. Před obědem jsme v parku pozorovali, co provedl nedávný déšť v přírodě.

  Úterý

  Dnes jsme po ránu v kruhu zjišťovali, kdo z kamarádů nepřišel do školky a počítali přítomné děti. Při cvičení jsme se zaměřili na procvičení plosky nohy. Zdolávali jsme překážkovou dráhu bosí a komentovali pocity na různých površích. Po svačině jsme si podle obrázků upevňovali poznatky o létu, charakteristické znaky, oblečení v létě, hry a sporty, sklízení ovoce apod. Porovnávali jsme léto a zimu. Na procházce v parku jsme zdolávali hmatovou stezku.

  Středa

  V kruhu jsme si povídali o tom, že nás zítra čeká výlet. Ale abychom si zkrátili čekání, dnes po svačině si takový malý výlet do okolí uděláme. Cvičili jsme s dvěma míčky relaxační a masážní cviky pro celé tělo. Hned po svačině jsme tedy vyrazili na slibovaný výlet. Orientovali jsme se podle barevných šipek, hledali dopisy s úkoly a na místě je plnili. Na konci naší hry nás čekal zasloužený poklad s odměnami. Po návratu ke školce jsme ještě měli sílu na skákání panáka, kytičky i šneka.

  Čtvrtek

  Ráno jsme se celí natěšení sešli ve školce s batůžky a nedočkavě vyhlíželi autobus, který nás měl odvést na místo výletu na Staré Hrady. Autobus přijel na čas a my vyrazili na pohádkový hrad. Nejprve nás uvítala čertice – čarodějnice a my jsme se naučili létat na koštěti. Potom nás čekala půda a sklep plný pohádkových bytostí a my se o nich dozvěděli plno zajímavostí. Do školky jsme se vrátili odpoledne plní dojmů a zážitků.

  Pátek

  Dnes jsme v kruhu vzpomínali na včerejší výlet a povídali si o tom, co jsme zažili a co se nám nejvíc líbilo. Zacvičili jsme si podle hudby  a zahráli oblíbené pohybové hry. Po svačině jsme kreslili pohádkové bytosti, které jsme viděli na výletě. Před obědem jsme si ještě pohráli na dětském hřišti.

                                                                                        

  Přejeme příjemný víkend                                                Hanka, Hanka, Kristýna

   

   
  Týden 13.-17. červen
   
  Pondělí
  Začátkem týdne jsme si s dětmi povídali o tom, co nás čeká v letních měsících. Jak se mění příroda kolem nás a počasí, jak brzy ráno vstává sluníčko. Opět jsme se věnovali pojmenování jednotlivých dnů v týdnu a ve vzpomínkách se vrátili k uplynulé sobotě a neděli. V rámci pohybové aktivity se děti nejprve protáhly a pak si zatančily svoje oblíbené tanečky z nichž byla část součástí programu "Zahradní slavnosti".
  Po svačině si děti v rámci nácviku stříhání a manipulace s nůžkami vystřihly papírový kornout a kopečky zmrzliny, které následně nalepily na barevný tvrdý  papír. Čas do oběda pak děti trávily na zahradě mateřské školy, kde pilně trénovaly na svoje vystoupení.
   
  Úterý
  Úterní ( a stejně i středeční) dopoledne se neslo ve znamení blížící se "Zahradní slavnosti", děti se ptaly na organizaci a opakovaly si písničky, tanečky i sled jednotlivých částí programu. Také jsme si řekli, co všechno už nám zraje na zahrádkách (třešně, hrášek, jahody,melouny...) a co nám z toho všeho nejvíce chutná.
  Před svačinou si děti ještě zacvičily s písničkou a ...hurá na zahrádku, kde si všechno zopakovaly a měly ještě spoustu času na hraní na pískovišti, s míčem i v domečku.
   
  Středa
  Ve středu ráno už bylo velmi patrné, jak moc se děti na připravovanou slavnost těší a celé dopoledne nevyprávěly o ničem jiném. Děti se protáhly na opičí dráze, kde jsme využili lavičku, prolézací tunel i kruky na prolézání a poskoky. Po dřívější svačině jsme se  společně přemístili na zahradu mateřské školy, kde si děti naposledy vše vyzkoušely a velmi  aktivně pomáhaly při zdobení, úklidu a úpravě prostoru zahrádky pro "Zahradní slavnost".
   
  Čtvrtek
  Ve čtvrek ráno jsme s dětmi vzpomínali na středeční odpoledne a naší slavnost. Děti vypravovaly co se jim na slavnosti líbilo, co se líbilo nejvíce rodičům, co z občerstvení chutnalo... prostě jsme se tak trochu pochválili a myslím, že právem:-). 
  V rámci pohybové aktivity si děti zahrály tolik oblíbené hry "na sochy" a "na žraloka", protáhly se s písničkou a vyzkoušely si starty z místa z různých poloh ( ze sedu, z lehu na břiše i zádech...) Po svačině si děti udělaly obrázek se složenou papírovou lodičkou.
  Opět jsme ven šli dřív než obvykle. Počasí nám přeje a na zahradě mateřské školy se dětem líbí. Měly tedy dost času na hru s kamarády s ostatních tříd, se kterými se budou od září vídat pravidelně.
   
  Pátek
  V pátečním komunitním kruhu jsme si povídali o našich plánech na volné dny a opět se vrátili k jejich pojmenování, k rozdělení dnů volna a pracovního týdne a k pojmenování měsíců v roce. Děti si ještě před svačinkou zacvičily letní sestavu jógy a protáhly se při hře na zvířátka.
  Po svačině jsme dělali obrázek stromu- třešně. Děti barvily temperovými barvami, lepily krepový papír i kreslily fixem. Po svačině jsme se vydali tentokrát na dětské hřiště v nové zástavbě obce, kam děti chodí také moc rády.
   
   
  S přáním krásného víkendu
  Hanka Hol., Hanka R. a Kristýna

   

  Týden od 6. 6. - 10. 6. 2022

  Téma: Na návštěvě v ZOO

  Pondělí

  Ráno jsme si společně prohlíželi knihu s exotickými zvířaty a učili se nejznámější pojmenovat. Po skončení ranních her jsme se společně přivítali v kruhu a sdělovali si, jak jsme prožili víkend. Při cvičení jsme si zahráli na zvířátka ze ZOO a snažili se správně napodobit pohyb zvířat. Po svačině nám ve třídě „vyrostla“ zoologická zahrada plná zvířat. I když byla plyšová, děti je správně pojmenovaly a seznámily se se způsobem obživy a pravou vlastí zvířat. Před obědem si děti „zařádily“ na dětském hřišti.

  Úterý

  Dnes jsme si v kruhu povídali o středečním výletu. Zacvičili jsme si podle hudby a na závěr si zahráli dětmi velmi oblíbenou hru „Na sochy“. Ráno jsme začali tvořit z papíru a barevného peří „Papouška“, kterého jsme po svačině zdárně dokončili. Celý den pršelo, a proto jsme si  na procházce všímali, jak se změnila v dešti příroda a blízké  okolí.

  Středa

  Ráno jsme vyrazili autobusem na celodenní výlet na tvrz Hummer do Prahy. Čekaly tam na nás nevšední hry, ukázky a zážitky. Svezli jsme se terénním autem, rýžovali zlato, stříleli z luku, hádali hádanky o sladké odměny, soutěžili, zatančili si a jiné. Zkrátka výlet jsme si užili.

  Čtvrtek

  Ráno jsme řešili pracovní list. Zvířátkům se popletly hlavy a nohy a my je museli vymotat z   labyrintu. V kruhu jsme vzpomínali na včerejší výlet a potvrdili si tak, že dětem se výlet opravdu moc líbil. Při cvičení jsme zdolávali překážkové dráhy lezením, překračováním i poskoky. Naučili jsme se novou píseň „Pět minut v Africe“. Před obědem jsme na louce pozorovali hmyz.

  Pátek

  Ráno v kruhu jsme si zazpívali písničky na besídku. Zacvičili jsme si s padákem a zatančili podle hudby „Popeláře“ a „Kuličku“.  Po svačině jsme z papíru vystřihovali žirafu a nalepili. Na procházku jsme šli k lesu a pozorovali rybáře u rybníka.                                                                                   

  Užijte si nadcházející „letní víkend“                                                  Hanka, Hanka, Kristýna

   

  Týden 30.5. - 3.6.
   
  Pondělí
  Po ranním přivítání děti vypravovaly co zajímavého zažily o volných dnech, dále jsme se věnovali opakování dnů v týdnu ( jaký je dnes den, jaký den bude zítra...) Pak jsme si zacvičili koordinační cvičení zahrnující i různé poskoky a zahráli si na cestu mezi krokodýly. 
  Po svačině jsme se věnovali převážně opakování písniček které už známe a které děti zazpívají na zahradní slavnosti. 
   Na procházce parkem se děti pořádně protáhly a potrénovaly se ve vytrvalosti. 
   
  Úterý
  V úterý ráno jsme si s dětmi povídali i měcíci, který končí a co nám přínáší měsíc, který bude začínat. Opět jsme se vrátili k pojmenování dnů v týdnu a opakujeme i čísla ( do 10). Před svačinou jsme si ještě protáhli tělíčka a v pohybové hře "Na sochy" spojili hudbu s pohybem a postřehem.
  Po svačině děti pastelkami vykreslily postavu dívky či chlapce, někomu se dařilo zaměřit se i na detaily. Postavy děti s dopomocí vystřihly a můžete je vidět na nástěnce, jak se drží za ruce kolem zaměkoule. Čas do oběda jsme strávili na zahradě mateřské školy, kde si děti pěkně pohrály.
   
  Středa
  Na Den dětí naše děti čekal pěší výlet do Mratína. Ráno jsme si řekli co nás čeká a zopakovali si pravidla bezpečného přecházení přes silnici a bezpečného pohybu na hřišti. Cesta do Mratína byla sice pro některé děti náročnější, ale s usměvem nám to šlo lépe a děti na posilněnou kromě svačiny, čekala i zmrzllina. Po hře na mratínské hřišti děti cestou zpět do školky našly sladký poklad ze kterého umlsáváme až do pátku.
   
  Čtvrtek
  Ve čvtrtek jsme v kroužku vzpomínali na včerejší výlet a říkali si, no co se můžeme těšit v červnu. Děti opět opakovaly počítání do 10 a to s pomocí velké hrací kostky. Před chutnou svačinkou jsme si zacvičili s písničkou a zahráli si na zvířátka, která létají, která lezou...a opět si zazpívali již známé písničky.
  Než jsme šli do parku na procházku,kde děti trénovaly skok do hloubky (z padlých kmenů stromů) a běh, si děti v notýsku vyplnily červnovou stránku s košíčkem, kam nalepily papírové třešně.
   
  Pátek
  Ráno děti vypravovaly na co se těší o víkendu, co by rády dělaly s maminkou a s tatínkem. Všichni jsme se spočítali a řekli si, který kamarád nám ve školce chybí. Pak jsme si zacvičili při zvládání opičí dráhy jejíž součástí byly cviky na lavičce, prolézací obruče i slalom. Také jsme si s dětmi zacvičili na písničku "Kulička". Po svačině si děti pomocí tisku temperové barvy ozdobily papírové tašky, v nichž si ze zahradní slavnosti odnesou nějaké maličkosti. Protože nám počasí přeje, děti měly dost času si před obědem pohrát na dětském hřišti, kam jsme došli krásnou procházkou. Vzhledem k počasí děti tráví hodně času venku na prostranství u mateřské školy i v odpoledních hodinách.
   
  S přáním krásných dnů a příjemného výkendu
  Hanka, Kristýna a Hanka
   
   
  Týden od 23. 5. - 27 5. 2022

  Téma: Třídíme odpad

  Pondělí

  Po skončení ranních her jsme se společně přivítali v kruhu a potom každý vzpomínal, jak prožil uplynulý víkend. Před svačinou jsme si zacvičili v rytmu dětských písniček  se stuhami. Než jsme vyrazili před obědem ven na dětské hřiště, ještě jsme si pověděli pohádku O nepořádném království. Učili jsme se prakticky rozlišovat jednotlivé druhy odpadu a správně je třídit do malých kontejnerů. Děti činnost bavila a třídily vesměs správně.

  Úterý

  Ráno jsme stříhali barevné popelnice podle nakreslené čáry. Do popelnic jsme pak „vhazovali“ příslušné komodity. To všechno jsme nalepili do obrázku. V kruhu jsme opakovali, co patří  a nepatří do kontejnerů podle barev. Procvičili jsme si v rytmu písniček Míši Růžičkové celé tělo a na závěr zahráli oblíbenou hru Na sochy. Po svačině jsme opakovali zpěv písní na besídku a také doprovod na nástrojky. Na procházku jsme šli k lesu a pozorovali cestou ptáčky.

  Středa

  Po ránu jsme vybarvovali pracovní list Kontejnery na odpad a opakovali tak nabyté poznatky. V kruhu jsme přemýšleli, kdo nám ve školce chybí. Také jsme hádali podle nápovědy, na kterého kamaráda myslím. Cvičili jsme s písničkami Popeláři a Kulička. Po svačince jsme se naučili písničku o žlutém kontejneru Žrouti a při zpěvu jsme se střídali podle pokynů. Na procházce do vesnice jsme vyhledávali stanoviště kontejnerů a znovu opakovali, co do nich dáváme.

  Čtvrtek

  Po společném ranním pozdravu jsme hráli Kimovy hry – pojmenovávali jsme předměty, rytmizovali jejich názvy, barvy a materiál. Cvičili jsme s míčem a opakovali hod horním obloukem, chytání, koulení na cíl a reakci na míč. Než jsme šli na procházku ještě jsme stihli vymalovat popelářské auto a „naložit“ mu náklad. V parku jsme pak závodili v běhu a stavěli domečky pro broučky.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme procvičovali jazýček a mluvidla. Zacvičili jsme si jógu a zahráli hru „Na hlídače“. Po svačince jsme si zazpívali, zahráli a zatancovali. Před obědem jsme u rybníka pozorovali žabky a také užovku.                                                                           

  Příjemný víkend s vašimi dětmi                                                               Hanka, Hanka, Kristýna

   

  Týden 16. - 20. 5. 2022
   
  Pondělí
  Týden jsme začali povídáním, co se z čeho vyrábí ( to jsme si opakovali i při práci s grafamotorickým listem). V koužku jsme zavzpomínali, co jsme dělali o volných dnech a pořádně se protáhli při rozcvičce a pohybové hře na slepičky. Po svačince jsme si pak vyrobili vlastní čerství sýr a seznámili se se surovinami, ze kterých se vyrábí ( jogurt, smetana, tvaroh...). 
  Na procházce parkem jsme pak z přírodnin vyráběli domečky pro hmyz a lesní skřítky.
   
  Úterý
  V úterý ráno byly děti celé nedočkavé na výsledek pondělní výroby sýru. Vyprávělli jsme si o tom i v kroužku a děti přemíšlely, odkud se do obchodu dostane chléb. Při ranním cvičení jsme si pak hráli na obilní klásek a různá zvířátka při cvičení sestav Jógy. Po svačině jsme si pak společně vysvětlili (a ukázai při společné práci na koláži) co všechno je z obilnin a co se s obilím musí udělat, než je z něj pečivo. Než jsme vyšli na procházku kolem parku, kde jsme hledali obilí na polích, ještě děti ochutnali svůj vyrobený sýr s čerstvým chlebem...( a moc všem chutnal)
   
  Středa
  Ve středu ráno děti kreslily své maminky a vzpomínaly, čím je právě ta jejich maminka docela jiná, než všechny ostatní...
  Před svačinou jsme se věnovali úvahám, z čeho je naše oblečení. Děti si mohly prohlídnout nezpracovanou ovčí vlnu, rostlinu bavlníku a s tím co se musí udělat se lnem, než je z něj plátno, nám pomohl krtek ( v pohádce " Kterak krtek ke kalhotkám přišel"). Po krátkám protažení a lehké svačince děti čekal sportovně soutěžní program. Děti ze sebe vydaly své sportovní maximum a tak byly po zásluze odměněni medailí a diplomem.
   
  Čtvrtek
  Ve čtvrtek ráno jsme se opět vrátili k různým materiálům. Tentokrát děti přemíšlely , z čeho jsou běžné věci v naší školce. Nejvíce nás zaujalo, co všechno je ze dřeva.  Dále děti určovali co je z kovu, skla a plastu. 
  Při cvičení jsme se pořádně protáhli s písničkou, protrénovali starty z místa a zahráli si na čaroděje a zvířátka. Po svačině si děti upevnily své poznatky o materiálech kolem nás při práci s pracovním listem. Do oběda jsme ještě stihli navštívit dětské hřiště, kde si děti nejen hrály na písku a prolézačkách, ale současně přemýšlely, z čeho jsou věci kolem nás.
   
  Pátek
  Ráno jsme si zahráli několik společenských her (pexeso, domino...) a v kroužku si povídali o tom, co bychom chtěli dělat o nadcházejících volných dnech. Společně jsme si opakovali jména dnů v týdnu a jména jednotlivých měsíců v roce. Před svačinkou si děti přály protáhnout se na opičí dráze a tak se třída na chvilku proměnila v opičí džungli.
   Pro upevnění poznatků dětí z celého týdne jsme se před odchodem ven ještě věnovali materiálům, se kterými jsme se v týdnu seznámili. Děti pak společně rozdělovali obrázky různých předmětů podle toho, z čeho jsou vyrobeny. Z této činnosti vznikla zajímavá koláž.
   
  S přáním krásného víkendu
  Hanka Hol, Hanka R. a Kristýna
   
   

  Týden od 9. 5. - 13 5. 2022

  Téma: Naše rodina

  Pondělí

  Dnes ráno jsme se nejprve společně přivítali v kruhu. Nejprve jsme sdělovali své prožitky a zážitky z uplynulého víkendu. Poté se děti dozvěděly, že dnešní den bude trochu jiný, a to proto, že hned po svačině nás na zahrádce druhé školky čeká Cirkus s Cecilkou. Představení se dětem opravdu líbilo: viděly cvičené kočičky, pejsky, naučily se kouzlit a mnoho jiných vtipných vystoupení. Po skončení představení jsme zůstali na zahrádce a až do oběda jsme si společně hráli a tvořili z přírodnin.

  Úterý

  Po ránu jsme vybarvovali pracovní list a pojmenovávali a určovali potřeby pro miminko. V kruhu jsme si povídali o tom, kdo patří do naší rodiny. Cvičili jsme podle říkadla Maminka pere prádlo. Po svačině jsme se seznámili s muzikantskou rodinou a zkoušeli „muzicírovat“ jako oni. Zahráli jsme si na netradiční hudební nástroje a naučili se písničku. Před obědem jsme navštívili oblíbené dětské hřiště a při hře jsme sledovali dodržování dohodnutých pravidel.

  Středa

  Naše ranní hra byla v duchu týdenního tématu, a to Na rodinu a Na návštěvu. V ranním kruhu jsme si povídali o významu práce maminky a táty pro rodinu. A také o tom, jak jim pomáháme. Při cvičení jsme zdolávali překážkovou dráhu jako maminky – jízda kočárkem mezi kužely, přenášení uvařeného jídla tatínkovi – vajíčko na talíři, jablko ve sběračce  apod  nebo jako tatínkové – běh k cíli (maminka), přinášení nákupu přes nerovný terén. Zkrátka byla to netradiční překážková dráha a děti moc zaujala. Po svačině jsme tvořili z papíru Miminka – stříhali jsme dle čáry, dokreslovali, lepili, ohýbali drátek. Na procházce ke hřišti jsme opakovali správné zásady bezpečného přecházení vozovky a chování v provozu.

  Čtvrtek

  Po tradičním pozdravu jsme si v kruhu povídali o tom, kde bydlíme a jak to u nás vypadá. Cvičili jsme podle říkadel a protáhli svá tělíčka. Na závěr cvičení jsme si zahráli dětmi oblíbenou hru Na slepičky. Po svačině jsme pojmenovávali místnosti v bytě, připoměli jsme si jejich účel a vybavení. Zahráli jsme si hru Patří – nepatří a zopakovali si tak nabyté poznatky. Vyplnili jsme si pracovní list Pomoz najít Tomášovi v neuklizeném pokojíčku některé předměty. Před obědem jsme se vydali k lesu, v přírodním terénu jsme procvičili chůzi i běh.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme shrnuli to, co jsme tento týden naučili a zažili ve školce. Zacvičili jsme si s plyšáky podle hudby. Po svačině jsme  kreslili celou svojí rodinu. Poté jsme s některými dětmi absolvovali ve druhé školce vyšetření zraku. S ostatními dětmi jsme na zahrádce tvořili z písku a přírodnin dorty.

                                                                                        

  Užijte si o víkendu letní pohodu                                        Hanka + Hanka, Kristýna a Péťa

   

  Týdeníček  od 2.5. - 6.5. 2022

  Téma : Moje maminka má svátek

  Pondělí

  Dnes ráno jsme začali grafomotorickým listem, s tím, že děti měly dokreslit mamince vlásky. Poté jsme se v kruhu společně přivítali a povídali si o dojmech z minulého víkendu, kdy v sobotu se pálily čarodějnice. Děti moc hezky vyprávěly o svých zážitcích z velkého ohně, opékání buřtů a tancování na hodně hlasitou muziku. Pak jsme se všichni přesunuli na zahrádku druhé školky, kde probíhala interaktivní ukázka „Ze života včel“. Myslím, že pán svým vyprávěním od narození včely až po její úlohu ve včelstvu i s názornou ukázkou živých včel děti velmi nadchl. Před obědem jsme ještě stihli malou procházku po vsi.

  Úterý

  Ráno začínalo hrou na rodinu, holčičky poctivě vařily v kuchyňce a tatínkové mezitím odcházeli do práce a dávali děti do školky. Pak jsme začali tvořit dáreček pro naší maminku. V kroužku jsme si povídali o mamince, pokusili jsme se jednoduše maminku popsat. Jak dlouhé má vlasy a jakou mají barvu, jakou barvu mají její oči. Poté jsme si říkali, kdo ještě patří do naší rodiny, a kolik máme sourozenců. Dnes jsme si dokonce stihli zacvičit i jógu „pozdrav měsíci“ a začali jsme zkoušet píseň s doprovodem piana „Ty naše maminky“. Venku jsme dnes zavítali ke kozám v místním parku.

  Středa

  Dnešek jsme začali společenskými hrami, jako je pexeso, domino a člověče nezlob se. Vzali jsme si omalovánky se srdcem pro maminku, a co nejkrásněji jsme je vybarvili, aby naše maminky měly radost. V kruhu jsme se přivítali a zkusili spočítat kolik dětí dnes přišlo do školky. Potom jsem si začali povídat o tom, kdy a proč mají maminky svátek a zkusili si zahrát pohybovou hru „maminka říká“. Po svačince jsme se vrhli na výrobu přáníčka pro maminku, které jsme stihli dokončit a děti už se moc těší, až to mamince předají. Dnešní venkovní procházka vedla na dětské hřiště u obecního úřadu.

  Čtvrtek

  Ve čtvrtek ráno jsme se vrhli na přípravu květiny pro naší maminku, děti byly moc nadšené, protože si zase mohly obtisknout svoji ruku. V ranním kruhu jsme si dnes říkali, co pro nás maminka znamená a co pro nás maminka všechno dělá. Děti hodně vyprávěly o tom, jak doma někdy zlobí a neuklízí po sobě hračky a že je to moc mrzí. Takže jsme se dohodli, že všichni se tento týden pokusí s něčím pomoc mamince doma. Pohybová hra „když si šťastný, tak si …...“ děti velmi bavila a poctivě cvičily a zpívaly. Po cvičení jsme se vrátili zpátky k výrobě květiny pro naši maminku. A pak už jsme se připravovali jít ven a šli na hmatovou stesku v parku.

  Pátek

  Poslední den v týdnu jsme budovali domeček, postavili si společnou zahrádku, kde jsme chovali kozy a ovce. V kruhu jsme si povídali o tom, jak budeme slavit svátek našich maminek, zdali maminka něco dobrého upeče, nebo půjdou třeba někam celá rodina na oběd. Pak jsme si zatancovali na písničku, kterou nacvičujeme „Ty naše maminky“ a následovalo protažení celého těla. Celé jsme to ukončili hrou „na slepičky“.

  Poté jsme si přinesli víčka z pet lahví a pokusili jsme se z nich udělat maminku, myslím, že dětem se to moc povedlo. Zbytek času jsme trávili vedle školky, kde jsme postavili velký dort a ozdobili ho květinami a zaběhali jsme si člunkový běh.

  Krásný víkend Vám i dětem přejí Kristýna a Hanka H.

   

  Týden od 25. 4. - 29 4. 2022

  Téma: Co jezdí, létá, pluje

  Pondělí

  Dnes ráno jsme se nejprve společně přivítali v kruhu a potom si sdělovali své prožitky a zážitky z uplynulého víkendu, zajímalo nás, čím jezdíme o víkendu na výlety. Zacvičili jsme si jógu podle motivace „Výlet do Afriky“. Po svačině jsme se naučili básničku o semaforu, pověděli jsme, co má za úkol, které barvy na něm najdeme a jaké známe druhy. Na závěr jsme formou hry procvičovali správné reakce na semafor. Na procházce jsme si společně zazpívali známé písničky.

  Úterý

  Ráno jsme si hráli na dopravu. Postavili jsme si koleje a také autodráhu a jako řidiči jsme procvičovali správné chování v provozu. V kruhu jsme si povídali o čarodějnickém dnu, který nás čekal zítra. Dle zkušeností děti jsme zjišťovali, jak vypadá čarodějnice, jaké má vlastnosti, jak se pohybuje a kdo je její kamarád. Po svačině jsme z papíru dle volby dětí vyráběli pomocníky čarodějky, a to netopýra nebo černou kočku. Před obědem jsme si to užili na dětském hřišti.

  Středa

  Dnes se ve školce slétli všichni čarodějové a čarodějnice. Pověděli jsme si, proč se vůbec konají čarodějné slety - sabaty, všichni si vystřihli svého pomocníka - netopýra, všichni se učili létat na koštěti, po hmatu odhlalili nohatého pavouka, zažili čarodějný rej při hudbě a ještě je čekala sladká odměna, kteoru si ale děti musely najít ve "víčkožroutovi". Někdo našel hned, někdo potřeboval pomoc, ale nakonec našli všichni. Ikdyž paní učitelka Hanka R. se dnes nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit (a nebude moci ještě po následujících několik dnů), myslím, že si den děti užily...

  Čtvrtek

  Ve čtvrtek ráno jsme zavzpomínali na náš čarodějnický den. Dále  jsme si s dětmi povídali o dopravních prostředcích, jaké dopravní prostředky známe a kde se které z nich pohybuje. Při pohybové činnosti děti hrály hru na dopravní prostředky, což se jim moc líbilo. Po dopolední přesnídávce si děti na papírový tácek namalovaly moře, jezero... a nalepily z geometrických tvarů lodičku a plachtami. Čas do oběda jsme s dětmi strávili na prostranství u budovy mateřské školy, kde si děti hrály na písku, hrály hry s míčem a zkoušely posílat si obruče.

  Pátek Ráno jsme si opakovali jak se jmenují dny v týdnu a pokoušeli se poznat některé dopravní značky, povídali jsme si o bezpečnsti na silnici. Děti také vypravovaly kam pojedou na víkend nebo co budou dělat doma. Také se děti naučily básničku "O přechodu". Před svačinkou si zatancovaly tanec podle Míši Růžičkové -"Auta, Přechod" a po svačince se pustily  do práce na společné koláži. Nejprve děti pastelkami vybarvily dopravní prostředky, s dopomocí je vystřihly a pak je společně lepily na připravený papír, kde byla barevně rozpoznatelná obloha, voda a zem s kolejemi a silnicí. Cestou na škoní hřiště jsme si pak při přecházení silnice ukázali, jak se správně rozhlédnout, než silnici začneme přecházet.

  Hezký víkend Vám všem přeje

  Kristýna, obě Hanky a Klára

                                                                                         

  Týden od .18 4. - 22. 4. 2022

  Téma: Aprílové počasí

  Pondělí velikonoční

  Úterý

  Od rána jsme si povídali, co nás o volných dnech potkalo za počasí. Svítilo sluníčko, pršelo, foukalo a někdo zažil i sníh. Tak si děti všechny druhy počasí hezky narazítkovaly do svých sešitků a poté vykreslily voskovými barvami. I rozcvička byla o počasí. Děti reagovaly na signál sluníčka (leh, opalování se) na signál mráčků (procházka, vzpřímená chůze), a na blesk (utíkání se schovat, běh s vyhýbáním), zakončeno dřepy s výskokem...Po svačince jsem s dětmi dopracovávala výtvarné činnosti, které jim v notýskách chyběly. Ven se šlo na oblíbené hřiště za obecním úřadem

  Středa - provoz přerušen

  Čtvrtek

  Ve středu jsme vzpomínali na zimní počasí, na to jak je do zimy potřeba se oblékat. Všechny děti si vytvořily do notýsku na inkoustem obarvenou stránku kouzelným zmizíkem zimní obrázek dle fantazie. Protahovací rozvička byla dnes o tom, jak roste semínko. Jak čeká schované, až jej někdo zaleje, jak hezky roste za svitu sluníčka, jak se snaží vypnout až nahoru ke sluníčku, jak si s ním pohrává vítr a jak uvadá, když kytičku nikdo nezalévá... Po svačince jsme se naučili básničku Duben má rád legraci. Ven se šlo do parku, kde děti zdolávaly přírodní překážky

  Pátek

  Ráno si děti vyrobily zápich sluníčka, to aby už se před námi neschovávalo a bylo s námi celý den. Hodně se při tom děti ulepily, ale všechny měly radost z podařené práce. Všichni navzájem jsme se podělili o své plány na víkend a tělíčka si děti protáhly při legrační rozvičce "Uděláme holky, kluci rotaci, ať máme legaci", poté děti opět trénovaly dřepy. Po svačince si zpakovali básničku a ještě si každé dítko dozdobilo přední stránku svého notýsku ozdobnými dekoračními páskami .

  I když byl krátký, byl to moc fajn týden. Mějte pěknou sobotu, neděli,                                            

  Klára, Kristýna a Hanka                                                                                          

   

  Týden 5.-8.4.2022

  Pondělí

  V pondělí ráno jsme si s dětmi opakovali dny v týdnu, povídali si o ročních obdobích, o jaru a o Velikonocích. Vysvětlili jsme si některá slova spojená s Velikonocemi, jako je kraslice, pomlázka, řehtačka...
  Trénovali jsme hod míčem a jeho chytání, protáhli se a proběhli, aby se nám hezky sedělo u divadelního představení, které začalo hned po chutné svačince...Pohádka "O živé vodě" se dětem moc líbila. 
  Po divadelním představení jsme přijali pozvání a došli se s dětmi podívat na tradiční kraslice zdobené nejrůznějšími technikami. Děti měly tak možnost prohlédnout si zdobená vajíčka slepičí, husí i pšrosí. Odpoledne děti pak pečlivě pečovaly o svá zasazená semínka.
   
   Úterý
   
  V úterý jsme pokračovali v povídání si o Velikonočních tradicích. Také se děti snaží naučit se jména všech měsíců v roce a rozlišit, které měsíce jsou jarní. Děti se protáhly na opičí dráze kde cvičily na lavičce, přeskakovaly obruče ( po jedné noze i snožmo) a proltahovaly se látkovým tunelem. Po svačině si děti připravily nádobku na osení, ozdobily si ji a zasely společně semínka pšenice... Už se moc těší na velikonoční osení. Také jsme se naučili novou básničku o kuřátku, kterou děti krásně doprovázejí pohybem.
  Na procházce parkem jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu.
   
  Středa
   
  Ráno jsme zavzpomínali na to, co jsme dělali v uplynulích dnech, opět procvičili básničku o kuřátku a jména dnů v týdnů a jména měsíců v roce.
  Pro velký úspěch jsme dětem postavili znovu opičí dráhu, tentokrát s malou změnou. Děti tak rozvíjely i rovnováhu a koordinaci. Po svačině jsme si ozdobili vyfouknuté vajíčko technikou mramorování, což děti moc bavilo a bylo pro ně vždy velkým překvapením, jak se mramorování povede. Také děti zdobily kraslici na papíře, kdy obrázek vajíčka vybarvovaly voskovkami a následně přetíraly obrázek vodovou barvou. Výsledky jejich práce jsou vystaveny na nástěnce :-). Venku děti nadšeně stavěly v parku doměčky pro broučky...
   
  Čtvrtek
   
  Ráno děti vypravovaly o koledování a velikonoční koledě, o tom kdo koledovat chodí a kdo ne, jak koleda probíhá...Opět jsme si povídaly o jarních měsících roku. Děti se proběhly a procvičily chůzi přes překážky, také jsme si zahráli pohybovou hru založenou na vnímání zvuků, kdy děti reagují na zvuk bubínku a chrastidla. Po svačině si děti procvičily úchop psací potřeby a vyplnily grafomotorický list a vyrobily si kuřátko do svého osení. Práce je moc bavila. Při našem pravidelném pobyu venku jsme pak navštívili dětské hřiště.
   
  Pátek
   
  V pátek ráno děti vypravovaly o tom, co by moc rády dělaly v sobotu a v neděli.  Při cvičení jsme se pořádně prtáhli a posílili ruce a nohy pomocí váhy vlastního těla. Po svačince děti dostaly těžký úkol, řadu různě zaměřených hlavolamů a úkolů (postřeh, logické uvažování...), se kterými si báječně poradily. Venku pak děti moc rády pomohly se zdobením obecní velikonoční břízky kde si mohly procvičit jak jim jde uvázat uzlík. 
   
  Krásný víkend Vám i dětem přejí obě Hanky a Kristýna
   
   

  Týden od 28. 3. - 1. 4. 2022

  Téma: Jaro v zahradě

  Pondělí

  Dnes jsme si ráno postavili autodráhu a hráli si s auty. Také jsme z víček vytvářeli barevné obrázky.  Po přivítání v kruhu jsme si sdělovali své zážitky z víkendu.  Cvičili jsme podle písniček a říkadel o sluníčku a jaru. Po svačině jsme podle obrázků opakovali poznatky o jaru. Nově jsme si povídali a práci na zahradě. Poznávali a pojmenovávali zahradní nářadí a pomůcky. Před obědem jsme si pohráli na školní zahradě.

  Úterý

  Ráno jsme tvořili a lepili barevné kytičky, se kterými jsme si v kruhu hráli Na ozvěnu. Určovali jsme barvy, počítali je a rytmizovali odpovědi. Při cvičení se z nás nejprve stali motýlci a potom kytičky. Po svačině jsme podle skutečnosti i podle obrázků poznávali nejznámější jarní květiny. Při hře Uvijíme věneček jsme názvy květin procvičovali.  Cestou na hřiště jsme pak hledali květiny, poznávali a pojmenovávali.

  Středa

  Dnes jsme si  v kruhu povídali o tom, který hmyz můžeme najít v trávě. Při cvičení jsme si na hmyz zahráli a podle zvukových signálů rozvíjeli postřeh a rychlost. Po svačině jsme pracovali s barvou, papírem, lepidlem a i pastelkami jsme tvořili obrázek na téma Co se děje v trávě. Na procházce v parku jsme objevovali a poznávali kvetoucí keře a květiny.

  Čtvrtek

  Ráno jsme si postavili domečky. V každém bydlela jedna rodina a rodiny se navzájem navštěvovali. Hra se dětem velmi líbila a my jsme mohli formou hry posilovat kladné vztahy mezi dětmi. V kruhu jsme hádali oblíbené hádanky tentokrát na téma Jarní květiny. Zacvičili jsme si podle říkadel o sluníčku a jaru. Po svačině jsme si hráli Na zahradníky. Naseli jsme si semínka do více misek a připravili si pokus: která dříve vyrostou. Ta, která budou mít světlo, teplo a vodu nebo ta, která budou ve tmě, v chladu a s minimem vody. Budeme je pozorovat a uvidíme. Před obědem v parku jsme běhali k určenému cíli.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme zhodnotili činnosti, které jsme za celý týden ve školce dělali.  Zjisťovali jsme, které aktivity děti nejvíc zaujaly. Zacvičili jsme si s padákem a zahráli hru Na hlídače. Po svačině jsme se naučili veselou písničku Na jaře. Na procházce jsme nakukovali do zahrádek a těšili se z kvetoucích květin a keřů.

   

   Užijte si s dětmi báječný víkend                                                   Hanka, Zuzka, Hanka a Kristýna                                                                                             

   


  Týdeníček 21. 3. - 25. 3. 2022

  Pondělí

  Plní energie a zážitků z víkendu jsme se potkali v pondělí ráno. Všichni si hned hráli v domečku a  uvařili ranní hostinu v kuchyňce. V kruhu jsme si sdělili co zajímavého jsme o víkendu dělali, viděli a slyšeli. U rozcvičky jsme si pořádně zaběhali a zahráli jsme si hru na opakování barviček „Princeznička na bále, poztrácela korále“, při které paní učitelka rozhazovala po třídě barevná víčka a děti musely sbírat danou barvičku. Po svačině jsme se naučili básničku „Přišlo jaro“ a pomocí barev a vidličky se nám podařilo vykouzlit krásné tulipány na papíře. Na procházku jsme vyrazili do parku podívat se, jak kvetou první jarní kytičky a potom na všemi oblíbenou překážkovou dráhu.

  Úterý

  Ráno jsme si zahráli hru Nákupní seznam, poskládali jsme velké puzzle a ranní vaření v kuchyňce nemohlo chybět. V kruhu jsme se naučili jaká máme roční období, co v každém roční období můžeme vidět a dělat venku a co znamená jarní rovnodennost. Při rozcvičce jsme se proměnili na zvířátka, tak že se školkou nesl dusot koní i syčení hadů. Trénovali jsme i hod míčem ve dvojici. Po svačince jsme si vyrobili jarní věneček z papíru, který si každý dle fantazie ozdobil barevnými kytičkami. Snad Vám doma dělá radost a hezkou jarní výzdobu :)  Na procházku jsme se vypravili na hřiště.

  Středa

  Dnes jsme si po příchodu do školky hráli na koberci, u stolu se pak hrálo pexeso i domino. V ranním kruhu jsme si povídali co máme doma jarního, kolik nás je tento den ve školce a kdo naopak chybí. Potom následovala malá lekce jógy u které jsme si zahráli na kytičky. Na začátku jsme byli semínka a postupně jsme rostli za sluníčkem. Po svačince jsme si v notýsku vykreslili petrklíč a potom jsme společně nazdobili jarní věnec, který nám už teď zdobí zábradlí před školkou. Letos poprvé jsme vyrazili na hřiště vedle hlavní budovy školky.

  Čtvrtek

  Ráno jsme dlouho byli ve skromném počtu a tak jsme mohli všichni u jednoho stolu hrát Hoppel Poppel a Člověče nezlob se. Pak se někteří pustili do dřevěných vkládaček a pexesa. V kruhu jsme si zopakovali řazení největší – nejmenší, uprostřed, vlevo, vpravo. Potom jsme potrápili trochu hlavičky u jarních hádanek. U rozcvičky jsme se pořádně protáhli, procvičili jsme celé tělo od hlavy až k patě. Stihli jsme i oblíbenou hru na Krále. Po svačině jsme se oblékli do ušpinitelných triček, obalili jsme stůl ubrusem a mohli jsme pracovat s barvami. Tentokrát jsme vyráběli rozkvetlý strom.   Stihli jsme ještě z krepového papíru vyrobit květy, které budou na stromečku. Procházkou jsme opět došli na hřiště. Houpačky, kolotoč a pískoviště tento týden bylo jednoznačně nejoblíbenější.

  Pátek

  Poslední den v týdnu jsme začali lehkou snídaní připravenou v kuchyňce. Kuře s banánem a káva, je prý nejlepší na start do nového dne :) někdo chytal rybičky, někdo opravoval domeček. Také jsme stihli omalovánky a dřevěnou vkládačku lidského těla. V kruhu jsme si zopakovali vše, co jsme se během celého týdne naučili, básničku i roční období. Děti zvládly i malou lekci matematiky a zvládly spočítat kolik bylo holčiček a kluků, kolik holčiček mělo copánek, kolik dětí mělo dlouhý/ krátký rukáv. Koho bylo více či méně. Po běhací rozcvičce jsme si zase protáhli celé tělo a ještě jsme si u toho zopakovali jednotlivé části těla. Po svačině jsme dodělali rozkvetlé stromy, děti se trochu umazaly od lepidla, ale nadšení z hotového výrobu vše překonalo a na slepené prstíky se okamžitě zapomnělo :) Páteční procházku jsme ukončili na školním hřišti.

  Přejeme hezký víkend

  Zuzka, Hanka, Hanka a Kristýna

   

  Týden od 14. 3. - 18. 3. 2022

  Téma: Domácí zvířata a jejich mláďata

  Pondělí

  Dnes jsme si po příchodu do školky hráli v domečku a stavěli ze stavebnic. Také jsme  kreslili klubíčka rozmotaná koťátky a cvičili tak správné držení tužky a přítlak na ni.  Po přivítání v kruhu jsme si sdělovali své zážitky z víkendu.  Zacvičili jsme si na hudbu a zahráli hru Na bublinu. Po svačině jsme podle obrázků poznávali a pojmenovávali  domácí zvířata. Povídali si o tom, jak se zvířata ozývají a naučili se písničku „Krávy, krávy“, kde jsme zvuky uplatnily.  Pobyt venku jsme si užili na dětském hřišti.

  Úterý

  Ráno jsme společně skládali velké puzzle „Farma“. Po složení jsme opakovali jména a počty domácích zvířat z obrázku. V kruhu jsme procvičovali mluvidla formou hry „Zvířátka se ozývají“. Cvičili jsme se šátky podle hudby a důkladně procvičili celé tělo.  Po svačině jsme poznávali mláďata a přiřazovali je k dospělým zvířátkům. Před obědem v parku jsme zdolávali přírodní překážky.

  Středa

  Ráno jsme si v kruhu povídali o tom, která zvířátka mají děti doma a také, že každé jinak vypadá a má různý povrch těla. Při cvičení jsme si zahráli „Na vlka a ovečky“ a „Na slepičky“. Po svačině jsme pracovali s papírem a také s netradičním materiálem – vatou a peřím. Výsledkem byl povedený obrázek ovečky a slepičky. Na procházce  k lesu jsme závodili v běhu i v chůzi.

  Čtvrtek

  Dnes jsme si v kruhu povídali o tom, proč máme doma zvířátka a jaký máme z nich užitek.  Cvičili jsme jako „Zvířátka“ a naučili se novou pohybou hru „Na pejsky a boudičky“. Po svačině jsme pracovali s papírem – skládali jsme, stříhali, lepili a dokreslovali dle pokynů až se nám nakonec z něj „narodil  pejsek“. Venku na hřišti jsme si užili dětský kolotoč a houpačky.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme dnes shrnuli týdenní téma a formou hádanek zopakovali nabyté poznatky o domácích zvířatech. Při cvičení jsme v  překážkové dráze procvičovali rovnováhu, orientaci a hrubou motoriku. Po svačině jsme malovali „Kočičku“.  Zapouštěli jsme barvy do vlhkého podkladu a mísili je. Na procházku jsme šli do parku nakrmit kozy a slepičky.

   

  Příjemný víkend                                                                         Hanka, Zuzka, Hanka a Kristýna                                                                                              

   

  Týdeníček 7.3. - 11.3. 2022

  Pondělí

  Po víkendu jsme do školky šli natěšení na divadlo, které nás mělo čekat hned po svačince. Ráno se všichni plní energie pustili do stavěni z cihel, dráhy pro autíčka a domečku pro panenky. V kruhu jsme si řekli, kdo jak trávil víkend a co hezkého jsme zažili. Po svačince se brzy začaly scházet děti z ostatních tříd, které se také nemohly dočkat divadla. Představení to bylo loutkové a bylo O statečném kašpárkovi. Nechyběla princezna, nebojácný princ ani drak. Divadlo se všem moc líbilo. Potom nás čekala procházka, při které jsme se vydali do parku stavět domečky pro broučky z větviček a listí.

  Úterý

  Dnes jsme se těšili do školky snad ještě o malinko více než v pondělí, protože nás čekal výlet autobusem do Beach klubu Ládví. Ráno při příchodu do školky jsme stihli rozhýbat hlavičky u dřevěných vkládaček a soustředit se  u omalovánek. V kruhu pak rychlé poučení o bezpečnosti, kde jsme si zopakovali, jak se chovat v autobusu apod. I samotná cesta byla velkým zážitkem, pozorovat projíždějící auta, někdo dokonce tvrdil, že po cestě viděl žirafu :) No a řádění v písku bylo parádní, všichni si to užívali plnými doušky a celým tělem, protože následné vysypávání písku z bot a oblečení bylo nekonečné. Holčičky už snad všechen písek z vlásků dostaly. Sladkou tečkou po vydařeném výletu byl oběd, ovocné knedlíky, mňam.

  Středa

  Ráno si děti hrály v domečku i na koberci, někteří se pustili do navlékání korálků. V kruhu jsme si vykládali o tom, jakou kdo má rád knihu, kdo nám doma čte a jaké knihy znám. Na rozcvičku jsme se rozdělili do tří skupin a každá skupina měla jedno stanoviště. Na jednom jsme zkoušeli chůzi na chůdách, u druhého stanoviště nás čekalo cvičení na lavičce a na třetím jsme prolézali kruhy a tunel. Postupně jsme všichni vyzkoušeli všechno. Jelikož tento týden máme téma Kniha – studnice moudrosti, pustili jsme se do výroby záložky, abychom měli do své knihy doma. Na záložku si každý vystříhal v různých variantách své jméno, které potom lepili na záložku. Nakonec si každý zkusit za pomocí paní učitelek napsat svá jména. Jelikož byl krásný a slunečný den, brzy jsme vyrazili na hřiště. Někteří jsou hotoví turisti a zvládli by i delší cestu, někteří ale musí své nožičky ještě trochu posílit. Ale zvládli jsme cestu tam i zpět úspěšně a hřiště si všichni užili.

  Čtvrtek

  Dnes jsme si po příchodu do školky zahráli pexeso, skládali jsme velké puzzle a někteří si hráli na „rodinu“. V kruhu jsme potrápili hlavičky, protože jsme přemýšleli, kde se bere papír. Objasnili jsme si celý postup a proces, než se k nám takový papír dostane. Potom jsme opět zapřemýšleli a zkusili dát dohromady, jak se asi jmenuje ten kdo knihu píše, kdo maluje obrázky apod. Děti opět nezklamaly a na vše měly okamžitě odpověď. Že místo dřevorubec jsme slyšeli několikrát „pilař“, že ten kdo maluje obrázky v knížkách je „malovánek“, ale naprosto nejlepší odpověď na otázku, jak se jmenuje ten, kdo pohádky vypráví? Bez váhání někdo vykřikl: „Hugo“ :) Při ranním cvičení jsme se trochu zahřáli, protáhli i prodýchali a potom jsme si hráli na akrobaty na laně. V rámci tréninku a bezpečnosti lano tentokrát zůstalo natažené na koberci a děti po něm zkoušely procházet, aby neupadly dolů. Po pár kolech si troufli i na chůzi po laně pozpátku. Dnes jsme si ve školce zkusili vyrobit vlastní knihu, kterou jsme si sami svázali. Vybrali jsme si pohádku, která se nám líbí a zahráli si tak trochu na ilustrátory knihy. Na procházku jsme se vydali k rybníku Kruh a ještě před tím jsme si před školkou kreslili křídami.

  Pátek

  Ráno všichni přišli natěšeni z vidiny víkendu. Tentokrát jsme stavěli koleje pro vláčky, stihli jsme ranní hostinu i hru Člověče nezlob se. V kruhu jsme si zopakovali, co jsme si zapamatovali z procesu vzniku papíru a knihy. Také jsme si připomněli pojmy malý, velký, první, poslední, nahoře, dole, před, za a vedle. Ten, kdo už věděl, co ho o víkendu čeká, tak se s námi o to podělil a potom už následovalo cvičení. Na začátku jsme se trochu proběhli, potom každý ukázal jeden cvik a ostatní podle něj cvičili. Nechyběla ani dětmi oblíbená hra na Slepičky a stihli jsme i zopakovat barvičky hrou Čáp ztratil čepičku. Po svačince nás čekalo dodělat knihu. Trénovali jsme stříhání podle čáry, následné seřazení příběhu podle obrázků a nalepení do knihy. Teď už si můžeme zahrát doma na vypravěče a tentokrát nemusí číst pohádku maminka ani tatínek, ale můžeme ji povyprávět sami. Na procházku jsme vyrazili na vyžádání dětí na hřiště.

  Přejeme hezký víkend

  Zuzka, Hanka, Hanka a Kristýna

   

  Týden od 28. 2.  - 4. 3. 2022

  Téma: Co děláme celý den a týden

  Pondělí

  Dnes jsme se ráno přivítali v kruhu a pak si navzájem sdělovali své zážitky z víkendu.  Zacvičili jsme si na veselou písničku s plyšáky a zahráli hru Na hlídače. Po svačině jsme si povídali o tom, jak se během roku střídá počasí, roční doby, měsíce, dny a týdny. Přijel k nám vláček, který přivezl nový týden a první den v týdnu pondělí. Začali jsme se učit písničku Dny v týdnu s tím, že každý den přiveze vlak nový den a také pokračování písničky. Na procházce jsme využili pěkného počasí a navštívili dětské hřiště, kde jsme si pohráli.

  Úterý

  Po ránu jsme si společně hráli v domečku a ještě jsme do grafického listu dokreslovali zuby u hřebenů. V kruhu jsme si povídali o tom, co děti dělají ráno od vstávání až do doby, než jdou do školky. Naučili jsme se další kus písničky tentokrát o úterý. Cvičili jsme podle hudby a důkladně procvičili celé tělo. Na závěr jsme si zahráli dětmi velmi oblíbenou hru Na slepičky. Po svačině jsme pokračovali v tématu Ráno u mě doma. Dle dějové posloupnosti a vlastní zkušenosti dětí jsme řadili obrázky, které jsme následně nalepili. Před obědem jsme u rybníčku pozorovali kachny.

  Středa

  Ráno jsme si v kruhu povídali o tom, že se střídá den a noc, a co v tu dobu děláme. Zopakovali jsme si písničku o pondělí a úterý a naučili se další o středě. Při cvičení jsme nejprve zkoušeli starty z různých poloh a na závěr jsme zdolávali točící lano. Po svačině jsme malovali obrázek Den a noc. Před obědem jsme zi zahráli na dětském hřišti.

  Čtvrtek

  Po příchodu do školky jsme nejprve řešili pracovní list, vyhledávali a pojmenovávali protiklady na obrázku. Potom jsme si hráli v domečku, stavěli z papírových kostek a ze stavebnic. V kruhu jsme si zopakovali názvy dnů, které již známe a naučili se novou část písničky pro čtvrtek. Spolu s písničkou jsme si i zatančili. Cvičili jsme s oblíbeným padákem. Na závěr jsme hráli hru Na výměnu a užili si hodně legrace. Po svačině jsme se seznamovali s různými typy hodin a učili se je pojmenovat. To proto, že měří čas našich činností. Procvičili jsme si sluchové vnímání hrou Kde je budík ? Venku na hřišti jsme trénovali samostatné houpání na houpačce.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme si zazpívali písničku o dnech, které již umíme pojmenovat. Doučili se poslední – pátek, sobota, neděle a povídali si, co nejraději děti dělají o víkendu s rodiči. Při cvičení s míči jsme procvičovali házení a chytání a také si s míči zahráli hru Na Palečka a obra. Po svačině jsme si všichni vyrobili z papíru hodinky na ruku. Před obědem jsme se vyvětrali na hřišti a stavěli z písku.

  Klidný a pohodový víkend                                                           Hanka, Zuzka, Hanka a Kristýna                                                                                             

   

  Téma: Karneval a masopust

  Pondělí

  Ráno jsme si v kruhu řekli, jak jsme trávili víkend, kdo si s čím hrál a kdo vyrazil na výlet nebo ještě vyzkoušet lyže na hory. Při pondělku jsme zvolili lehce běžeckou rozcvičku, abychom se pořádně probrali a pořádně nastartovali nový týden. Na tlesknutí jsme si museli lehnout na záda, na břicho, sednout na kolena…. Po vydatné svačince jsme se pustili do výroby karnevalové výzdoby. Vyráběli jsme girlandy, které jsme malovali vodovými barvami. Dále jsme vyráběli barevný papírový řetěz. Jelikož venku stále dost foukali, šli jsme se projít raději k rybníku Kruh, kde jsme zkontrolovali počet kačenek jestli je stále stejný. Pro zahřátí (alespoň v našich představách) děti vytvořily ohniště, do kterého nosily spadlé větvě a šišky.

   

  Úterý

  V ranním kruhu jsme si vykládali o tom, co je to vlastně ten karneval a masopust. Dozvěděli jsme se něco z historie, původu a tradic. Vysvětlili jsme si, co to znamená půst a děti slíbily, že zkusí nějaký vydržet (bez oblíbených bonbónů, sladkostí a čokolád) alespoň do konce týdne. Jsme zvědaví, kdo to zvládne :). Při rozcvičce jsme se dnes pořádně protáhli, procvičili jsme celé tělo, od hlavy až k patě. Rozcvičku jsme ukončili hrou na „Slepičky“. Po svačině jsme se pustili opět do kreativní činnosti. Vyrobili jsme si parádní čepici pro šaška. Děti si ji podle fantazie ozdobily a potom si lehce zalepily prstíky od lepidla, ale výsledek stál za to. Na procházku jsme vyrazili na louku, kde děti běhaly a sbíraly listí a kameny, aby měly čím potěšit maminky a tatínky, až pro ně přijdou do školky.

   

  Středa

  Konečně Karneval. Všichni se dočkali! Jeden hezčí než druhý, paní učitelky občas nevěděly, kdo to vlastně přišel a komu že to mají napsat čárku, že je přítomen :) Děti od rána tancovaly mezi nafouknutými balónky a předváděly si své kostýmy. V kruhu jsme si pro jistotu představili, za koho vlastně dnes jsme a proč jsme si takovou masku vybrali. Místo klasické rozcvičky nás čekalo minidisko. Děti by asi měly chodit v kostýmech častěji, protože dnes po svačince odcházely všechny děti od stolu bez jediné skvrny a špíny na oblečení :) Následovala opičí dráha, kde jsme prolézali tunelem, trénovali jsme stabilitu na lavičce, chůzi mezi kuželi a v ruce jsme měli velkou lžíci s balónkem, který nesměl spadnout. Také jsme si vyzkoušeli chůzi na minichůdách. Začátek byl opatrnější, ale nakonec někteří prošli i celou místnost. Nakonec jsme si zahráli „Židličkovanou“ která se dětem moc líbila. Na procházku jsme šli do parku, kde jsme si několikrát prošli překážkovou dráhu.

   

  Čtvrtek

  Dnes jsme si v kruhu povyprávěli naše dojmy z karnevalu a zkusili jsme, jak si pamatujeme, kdo měl jaký kostým. Při rozcvičce jsme se první protáhli a potom jsme si zahráli na zvířátka. Běhali jsme jako pejsci, řvali jako lvi, plazili se jako hadi… Po svačince jsme si zahráli oblíbené hry. Jako první na „Krále“, dále jsme si zopakovali barvičky s hrou „Čáp ztratil čepičku,…“ a nakonec i „Slepičky“. Na procházku jsme se vydali do parku, kde se děti pustily do stavení domečků pro krtečky a broučky.

   

  Pátek

  V ranním kruhu jsme si povídali, jaký nás čeká víkend, na co se těšíme. Pro úspěch opičí dráhy, jsme si podobnou postavili znova a děti opět ukázaly, jak šikovné jsou. Nakonec jsme se lehce protáhli a prodýchali, procvičili prstíky a ruce na další tvoření.  Po svačince jsme ukončili karnevalový týden tematickou výrobou karnevalové masky. Na procházku jsme šli opět do parku, protože si děti přály zkontroloval, zda domečky pro zvířátka stále stojí a jestli nemají už svého obyvatele. Někteří k domečkům přidali i bazény a zahrádky. To se krtečci budou mít :)

  Přejeme krásný víkend

  Zuzka, Hanka, Hanka a Kristýna

   

  Týden od 14. 2.  - 18. 2. 2022

  Téma: Z pohádky do pohádky

  Pondělí

  Ráno jsme se téměř v plném počtu přivítali v kruhu a pak si navzájem sdělovali své zážitky z víkendu i z prázdnin na horách. Při cvičení jsme se podle „kouzel“ proměňovali ve zvířátka a také se tak pohybovali i ozývali. Po svačině jsme se seznámili s Večerníčkem, který nám bude přinášet celý týden pohádky. První byla pohádka O Červené Karkulce, kterou nejprve sehrála paní učitelka s papírovými loutkami. Děti poslouchaly, ani nedutaly. Protože se pohádka dětem líbila a také divadýlko, zkusili  potom pro kamarády pohádku zahrát sami. I pro našeho Večerníčka složili z papíru čepici, která k němu patří. Na procházce jsme využili pěkného počasí a zahráli si hru Na schovávanou

  Úterý

  V ranním kruhu jsme vzpomínali na Večerníčkovu pohádku ze včerejška, podle obrázků jsme si ji znovu převypravovali a naučili se básničku Karkulka. Také při cvičení jsme si na Karkulku i vlka zahráli a zacvičili. Na vlka jsme nezapomněli a zkusili si ho vymalovat. Otiskem štětce s barvou jsme jako chlupy zaplnili celou hlavu vlka. Před obědem jsme v parku trénovali chůzi po naklaněné rovině poraženého stromu.

  Středa

  Ráno jsme v kruhu úspěšně hádali hádanky na téma Pohádky. Při cvičení jsme se vypravili do pohádky a cestou zdolávali překážky. Úspěšnou výpravu jsme zakončili oblíbenou hrou Na krále. Po svačině nám Večerníček přinesl další pohádku, a to Tři medvědi. Pohádku jsme si následně  zopakovali a ještě manipulací s předměty a hračkami z pohádky jsme se učili rozlišovat velikosti velký – menší – nejmenší a malý – větší – největší. Venku v parku jsme si hráli a tvořili z přírodního materiálu „hostinu“.

  Čtvrtek

  Dnes jsme si v kruhu zopakovali básničku Karkulka, doplnili ji pohybem a potom jsme si ji zazpívali. Cvičili a tančili jsme na písničku Hop, hop, tanyny. Po svačině jsme si poslechli pohádku O lišce a čápovi. Všichni jsme se těšili na dnešní fotografování, a proto jsme vyrazili k druhé školce. Na cestu nám foukal silný vítr, který odnášel čepice a u dětí to budilo velké veselí.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme si připomněli Večerníčkovy pohádky a pak vzpomínali,  kdo ještě patří do pohádek a také jaké má vlastnosti. Procvičili jsme si celé tělo a taky zdolávali překážkovou dráhu jako princ, který zachraňuje princeznu. Dnes nám Večerníček přinesl do divadla novou pohádku Žabí král. Pohádku jsme pozorně poslouchali. Pak jsme si zahráli na divadlo a pohádku s loutkami si zahráli sami. Před obědem jsme se proběhli a zazávodili venku v parku.

   

  Užijte si prima víkend                                            Hanka, Hanka a Kristýna                                                                                             

   

  Týden 7.-11.2.

  Téma: Jaké jsou věci kolem

  Pondělí

  Začátek týdne byl co do počtu dětí skromný, přesně tři děti. Nás to ale nijak neodradilo a hned jsme se pustili do her. Hráli jsme pexeso, domino s autíčky i ovocem a později jsme vyzkoušeli omalovánky, kde jsme hledali geometrické tvary, které byly naším hlavním tématem tento týden. V kruhu jsme si vykládali zážitky z víkendu. Také jsme se naučili novou básničku „Tvary“, při které jsme se podívali, jak vlastně vypadá čtverec, obdélník, trojúhelník a kruh. Pomocí těchto tvarů během recitace básničky jsme skládali obrázek. Po protahovací rozcvičce jsme si vzali míče a tentokrát jsme si s nimi zacvičili a nakonec jsme vyzkoušeli hod do kruhu. Po svačině jsme dostali obrázek barevného hradu a spoustu barevných papírů různých tvarů a velikostí. Našim úkolem bylo podle předlohy poskládat stejný hrad pro princezny a prince. U toho jsme si ještě zopakovali barvy. Před obědem jsme se šli projít po vesnici a jelikož opravdu hodně foukalo, tak úkol byl jasný, nesmí nás to odfouknout :)

  Úterý

  Tentokrát jsme domino vyměnili za hru Člověče nezlob se. I když poznávat čísla ještě neumíme, tak za malé nápovědy od paní učitelky, jsme nakonec figurky do svých domečků dostali. V kruhu jsme si potom povídali o tom, jaké tvary a barvičky už umíme a známe. Rozcvičku jsme tento den měli svižnější, protože byla připravena překážková dráha. Obě děti byly nadšené, že mají tolik místa a můžou prolézat tunelem, přeskákat kruhy, přeběhnout slalom, přejít přes lavici a nikde nemusí čekat ve frontě :) Po svačině jsme začali lepit „Moji rodinu“ z geometrických tvarů. Projít jsme se šli do parku a na hmatovou stezku. Jak se říká „trénink dělá mistra“, strach na překážkách nás opouští, paní učitelka nám přestává stíhat.

  Středa

  Dnešní ráno jsme si hráli s kočárky na rodinu. Po chvilce se „tatínci“ přesunuli ke stavění dráhy pro auta. V kruhu jsme si zopakovali básničky a u toho opět stavěli obrázek, námi už dobře známými tvary. Dále jsme zapřemýšleli, kde všude se s tvary můžeme potkat. Také jsme si vykládali a porovnávali co je velké a malé. Při rozcvičce jsme se dnes pěkně zapotili. Několikrát jsme se proběhli, na tlesknutí jsme si museli lehnout na záda nebo na břicho. Potom jsme si zahráli na zvířátka a každý zkusil vymyslet takové, které umíme předvést. Dupali jsme, syčeli jsme, mňoukali,… Když jsme se posilnili svačinou, tak jsme se pustili do kreativní činnosti. Dodělali jsme obrázek Moje rodina, který jsme lepili z geometrických tvarů. Naším úkolem bylo určit, kdo je největší v rodině, kdo je menší a kolik nás vlastně doma je. Nakonec největší úkol a to dokreslit maminkám, tatínkům, bratříčkům a sestřičkám oči, pusu, vlasy, aby se na portrétu lépe poznali. Na procházce jsme zkoušeli přeskakovat strouhy, hromádky od krtka.

  Čtvrtek

  Po příchodu do školky se děti domluvily a společně přichystaly hostinu v kuchyňce. Kombinace jídel byla vskutku netradiční a zajímavá, ale třeba je to budoucnost moderní gastronomie. V kruhu jsme si zopakovali barvičky a hledali, kde co má stejnou barvu. Také jsme se rozhlédli a snažili se najít určité tvary ve školce. A že to dětem šlo, bez váhání ukázaly na dveře, že to je obdélník, hodiny že jsou kruh, že také koberec, na kterém sedíme je kruh. Při rozcvičce jsme si nachystali překážkovou dráhu. Chůze bokem na lavičce nám už jde, slalom zvládáme bez zaváhání, skoky snožmo ještě někomu dělají trochu problém, ale nikdo to nevzdal. Nakonec jsme i při rozcvičce zopakovali barvičky a to tak, že jsme museli hodit kroužek na stejně barevný kužel. Po svačině jsme dostali nastříhané různě veliké čtverce. Našim úkolem bylo společně udělat řadu čtverců podle velikosti. Od největšího po nejmenší. Potom jsme si zopakovali pojmy jako: mezi, před, na, pod, za, vedle. Museli jsme kelímek umístit podle toho, co nám paní učitelka řekla. Ve zbytku času jsme si vyrobili koláž „Stromy“, které měly různé tvary a museli jsme do nich vlepovat odpovídající vystřihané tvary. Při dnešní slunečné procházce jsme závodili v běhu do kopce, z kopce, zkoušeli jsme vyjít kopec couváním. Zahráli jsme hru „Cukr, káva, limonáda,..“

  Pátek

  Ráno jsme si zahráli Člověče nezlob se, Dobble, stavěli jsme hradby z kostek. V kruhu jsme si vykládali co nás asi čeká o víkendu, kdo pojede na výlet, kdo lyžovat a kdo bude doma jen odpočívat. Dnes jsme měli rozcvičku u písničky, na kterou jsme si zatancovali. Po svačině jsme trochu potrápili naše mozky a zkoušeli jsme vkládat do okýnek správné tvary podle předlohy. Také jsme trochu potrénovali naše plíce a jen pomocí brčka jsme museli sbírat čtverečky dané barvy. Jemná motorika nám také jde, kolíčky jsme sbírali malé bambulky opět určité barvy. Tematicky jsme týden ve znamení tvarů zakončili na procházce u rybníka Kruh.

  Pěkný víkend, Zuzka
   

  Týden od 31. 1.  - 4. 2. 2022

  Téma: Každý člověk má svou práci

  Pondělí

  Po ránu jsme se nejprve v kruhu přivítali a pak si navzájem sdělovali své zážitky z víkendu. Cvičili jsme dnes prvky jógy  Pozdrav slunci. Po svačině jsme hráli společně kontaktní hry a procvičovali naše smysly.  Před obědem jsme v parku procvičovali skoky přes překážku i do hloubky.

  Úterý

  Dnes jsme v kruhu zjišťovali, jestli děti vědí, čím jsou jejich rodiče a kde pracují. Při cvičení s papírovými krabicemi jsme si hráli Na zedníky a procvičili celé tělo.  Po svačině jsme podle básničky Každý člověk má svou práci prohlíželi obrázky s jednotlivými povoláními, učili se je pojmenovat a  poznávali pracovní nástroje a pomůcky. Před obědem jsme si v parku zazávodili v běhu.

  Středa

  V ranním kruhu jsme hádali hádanky na téma povolání. Při cvičení jsme si hráli Na vojáky a učili se reagovat na pokyny při střídání poloh těla. Dětem se tato hra velmi líbila a všichni reagovali velmi pohotově. Když jsme dojedli svačinku dali jsme se do stříhání – přestřihávali proužky papíru na „cihly“. Z těch jsme potom přesně stavěli – lepili komíny. Komíny byly povedené, takže nakonec jsme v nich zatopili – dokreslili kouř. Na procházce do vesnice jsme pozorovali projíždějící auta a určovali jejich barvu.

  Čtvrtek

  Dnes jsme si v kruhu podle obrázků povídali, co kdo dělá.  Zacvičili jsme si s kroužky podle hudby a ještě si zahráli Na hasiče. Po svačině jsme se naučili písničku Kalamajka a také jsme si ji ve dvojicích zatančili. Před obědem jsme v parku zdolávali překážkovou dráhu.

  Pátek

  V kruhu jsme vzpomínali, co jsme dělali celý týden ve školce a co se dětem nejvíc líbilo. Při cvičení jsme si zahráli Na popeláře a ještě si při písničce zazpívali. Po svačině jsme si hráli Na švadleny a barvami jsme zdobili šaty pro maminku. Před obědem jsme pozorovali život kolem rybníčku v parku.

  Užijte si s vašimi dětmi pohodový víkend                                            Hanka, Zuzka a Kristýna                                                                                              

   

  Týden 24.-28.2.2022

  Pondělí – mateřská škola byla uzavřena

  V úterý jsme si s dětmi povídali o tom, co dělali, když nebyly ve školce. Každý měl co říct a vyprávěl hromadu zážitků. Dále jsme si vysvětlili, proč býváme nemocní a co jsou bacili. Při našem cvičení jsme si zahráli na "baciláka", tím si děti nejen zahrály a protáhly se, ale také si vyzkoušely zásady reakčních cviků. Po svačince jsme si obkreslili ruku a každý si na své ruce vykouzlil „baciláka strašidláka“. Děti foukaly brčkem do skvrny tuše, pak jen dolepily očka a ruku vystřihly. Procházka parkem a stavění domečků pro skřítky v něm nás moc bavilo.

  Ve středu jsme si vysvětlili, co jsou vitamíny a odkud se nám do těla dostanou. Děti už také ví, jak je důležité se dobře oblékat, správně jíst, mýt si ruce… Také jsme se naučili básničku o rýmě, která nám může zkazit hezké dny a klidný spánek. Při cvičení si děti vyzkoušely pár cviků z jógy – zejména ty balanční. Hodně jsme se věnovali zásadám hygieny a důležitosti smrkání. V parku na louce jsme si pak zahráli na „kočku a myš“ a „cukr, káva…“

  Ve čtvrtek jsme se věnovali hlavně našim zoubkům. Děti vyprávěly, jak si zoubky ráno čistí, co zoubkům dělá dobře a co ne. Také jsme si povídali o spánku a o tom, co se komu zdálo. Při cvičení se paní učitelka proměnila v kouzelníka, který děti začarovával do různých zvířátek. Děti lezly jako hadi, skákaly jako klokani, nebo lezly jako raci… Po svačině si děti vyrobily ze dřívka a houbičky na nádobí „kartáček na zuby“ a vyzkoušely si vyčistit papírové, zalaminované zuby. Také si každý natrénoval správnou techniku čištění zubů na našem školkovém plastovém modelu. To děti moc bavilo. Po procházce parkem se děti rády pustily do oběda.

  V pátek jsme opakovali básničku o rýmě, ráno si hodně vyprávěli o zdravém jídle. Děti rozlišovaly, co je zdravé a co ne, co komu chutná. Také jsme si říkali, co bychom moc rádi dělali o víkendu.  Zacvičili jsme si v míči a zahráli hru na „jelena“. Po svačině jsme pak dělali koláž. Na papírový talířek jsme na půlku lepili, co dělá tělu dobře a na druhou co našemu tělu dobře nedělá. Děti si den užily.

  Hezký a klidný víkend všem přejí obě Hanky

   

  Týden od 17. 1.  - 21. 1. 2022

  Téma: Moje tělo. Smysly.

  Pondělí

  Dnes ráno jsme se v kruhu přivítali a pak si sdělovali své zážitky z právě skončeného víkendu. Při cvičení jsme procvičovali chůzi, běh, lezení a poskoky s motivací Šlapu si to do školky. Tělo jsme  procvičili se stuhami a šátky a na závěr si zahráli hru Na krále.   Po svačině jsme se seznámili s jednotlivými částmi těla, učili jsme se je pojmenovat a vyhledávat na svém těle.  Před obědem jsme  si na procházce zahráli hry Na kočku a myš a Na mráz.

  Úterý

  V kruhu jsme přemýšleli, k čemu máme ruce a nohy. Rozhýbali jsme se při písničkách Do rytmu se hýbej a Oukej, koukej. S plným bříškem po svačině jsme se naučili básničku Popis hlavy. Dozvěděli jsme se, co to jsou smysly a pak je při hrách procvičovali.  Na vycházce do parku jsme zkoušeli přeskakovat přírodní překážky.

  Středa

  Dnes jsme v kruhu cvičili jazýček a zkoušeli, co všechno s jazykem dokážeme. Při cvičení jsme nejprve trénovali správné reakce na signál – změny poloh a pak podle říkadel protáhli celé tělo. Při hře Na slepičky jsme po hlase poznávali kamarády. Po svačině jsme se začali učit písničku Pastelky. Také jsme poslouchali, jak znějí dětské hudební nástroje a pak jsme je podle sluchu poznávali. Venku na louce jsme si zahráli Na babu a také Cukr, káva, limonáda..

  Čtvrtek

  V ranním kruhu jsme si připomněli, kdo nám dnes chybí a naučili se další část písničky Pastelky. Při cvičení jsme si zahráli Na kouzelníka a procvičili celé tělo. Po svačině jsme si prohlíželi ruce a jmenovali jejich části. Potom jsme pracovali s barvou, ruce obkreslili a otiskovali. Na procházce jsme určovali barvy u viděných předmětů.

  V pátek bohužel třídu uzavřel výskyt onemocnění covid-19. Třída projde desinfekcí a my se na děti zase těšíme v úterý…

  Příjemný víkend                                                           Hanka, Zuzka a Kristýna                                                                                            

   

  Týden od 10.1. – 14.1. 2022

  Téma: Je tu zima; zimní sporty a radovánky

  Pondělí

  Po příchodu do školky jsme si zahráli domino s auty, člověče nezlob se, a stavěli z velkých kostek domeček. V kroužku děti vyprávěly zážitky z víkendu, s čím si hrály a kde byly. Na cvičení jsme zařadili cviky uvolňovací a protahovací a zahráli si hru ve skupinkách, koulovanou. Po svačině jsme si povídali na téma: zimní sporty, jaké známe, kde je provozujeme, co k nim potřebujeme, a jak se správně oblékáme. Vypracovali jsme si grafomotorický list- zimní sporty a trénovali správný úchop pastelky. Venku jsme se procházeli po okolí Měšic a chvilku se proběhli na louce.

  Úterý

  Po ránu jsme vybarvovali lyže voskovými pastelkami a polepovali barevnými puntíky. Zahráli si pexeso, skládali puzzle. V kruhu jsme si povídali: co nejraději děláme v zimě. Na cvičení jsme zdolávali překážkovou dráhu a zkusili si slalom s hokejkou, každý dal svůj gól do branky. Po svačince jsme dodělávali papírové lyže. Venku jsme byli v parku, kde jsme přeskakovali strouhu a hráli si s kamarády.

  Středa

  Ráno jsme si postavili garáž pro auta, zahráli domino, kreslili obrázky. V kruhu jsme si povídali, proč je dobré v zimě sportovat. Počítali kamarády a určovali méně a více. Zacvičili jsme si s písničkami a zahráli pohybovou hru: na želvičky, kdy jsme hledali kamaráda, který je schovaný. Po svačině jsme se seznámili s novou písničkou: „Medvěd na lyžích“ zazpívali jsme si ji s pianem. Venku jsme byli v parku, kde jsme hráli na babu a běhali z kopce a do kopce.

  Čtvrtek

  Po příchodu do školky jsme malovali temperami, hráli hru: nakupování podle seznamu, a hráli si s plyšáky. V kruhu jsme počítali kamarády a říkali si, kdo nám chybí. Při cvičení jsme se hýbali s básničkou: „Zima“, zahráli si hru: kolo, kolo, mlýnské a ještě s písničkami hru: na želvičky. Po svačině jsme malovali ledního medvěda. Ven jsme vyrazili k rybníku, kde jsme hráli na schovávanou a stavěli z klacíků, dělali ohniště.

  Pátek

  Pátek trochu netradičně - s paní ředitelkou Klárou :-) Ráno děti popisovaly obrázky, co na nich vidí, co se jim líbí, zkoušly najít podobný. V kroužku děti povídaly, co budou dělat o víkendu, případně když nevěděly, tak co rády dělají. Rozcvička tento den byla se skákací gumou, Děti si ji nejprve "osahaly", zkoušely ve skupinkách různé cviky dle instrukcí a nakonec došlo ke klasickému skákání gumy, kde se děti snažily přeskakovat snožmo, což pro některé nebylo vůbec jednoduché, ale hodně se u toho nasmály... A pak přijelo divadélko s Pohádkou o písničce. Zpívalo se, hrálo se na harmoniku, tleskalo, dupalo a radovalo...

  Všem rodičům děkuji za skvělou spolupráci, děti jsou úžasné a moc šikovné, bude se mi po nich stýskat. Mějte se krásně a ať se Vám i dětem daří. Katka

  Přejeme všem klidný a pohodový víkend. Na děti se opět budeme těšit v pondělí. Hanka, Kristýna a ostatní.

  Týden od 3. 1.  - 7. 1. 2022

  Téma: Tři králové

  Pondělí

  Dnes ráno jsme si v kruhu povídali o prožitých vánocích a děti ochotně sdělovaly své zážitky a prožitky. Při cvičení jsme procvičovali chůzi i běh za vedoucím dítětem se změnami směrů a orientaci v prostoru dle pokynů.  Po svačině jsme se opět vrátili k tématu Vánoc a Ježíška. Na závěr jsme se naučili kreslit hvězdy.  Před obědem jsme v parku uspořádali závody v běhu i chůzi.

  Úterý

  Po ránu jsme si hráli a ještě vyplňovali grafický list Najdi stejné hvězdičky. V kruhu jsme si povídali o tom, které pohádky mají děti rády. Cvičili jsme podle říkadel. Po svačině jsme si poslechli Příběh o hvězdě – kometě. Potom jsme si ji ve skupinkách zkoušeli nejprve postavit z víček a pak jsme v grafomotorickém cvičení procvičovali horní oblouk a dokreslovali kometě ocas. Na vycházce do vesnice jsme upevňovali správné návyky chování v dopravním provozu např. při přecházení silnice.

  Středa

   V kruhu jsme si připomněli Pohádku o kometě a přemýšleli, co bychom my dali za dárek Ježíškovi. Při cvičení jsme zdolávali překážkovou dráhu tak, jak ji zdolávali na své cestě k Ježíškovi tři králové. Po svačině jsme se v duchu motivace Cesta tří králů učili rozlišovat velikost a pořadí předmětů i osob. Na vycházce jsme procvičovali chůzi i běh s vyhýbáním mezi kalužemi.

  Čtvrtek

  V ranním kruhu jsme si připomněli, že dnes je Tříkrálová koleda a naučili se písničku tří králů. Při cvičení jsme si na hudbu procvičili celé tělo. Na závěr zahráli hru Na mráz. Průběžně jsme dnes pracovali s různým materiálem  - papír, vata, lepili a zdobili obrázek Tří králů. Před obědem jsme se na zamrzlých kalužích  klouzali.

  Pátek

  Dnes jsme v kruhu vzpomínali, co jsme celý týden dělali a navzájem si sdělovali, co se líbilo nejvíc. Zacvičili jsme si se šátky a naučili se novou pohybovou hru „Na krále“. Po svačině jsme si každý vystříhal a vyrobil královskou korunu. Na procházce do vesnice jsme vyhledávali na domech  tříkrálové značení.

   

  Přejeme příjemné a pohodové prožití zimního víkendu,            Hanka, Katka a Kristýna                                                                                             

   

  Týden od 20. 12.  - 22. 12. 2021

  Téma: Těšíme se na Ježíška

  Pondělí

  Dnes ráno jsme si v kruhu povídali o prožitém víkendu, zvláště o tom, že některé děti již nazdobili vánoční stromeček. Cvičili jsme ve dvojicích, a protože tato forma byla pro děti nová, ještě jsme se  s tím dost potýkali. Po svačině jsme se opět vrátili k tématu Vánoc a Ježíška. Děti téma bavilo a všichni se rozpovídali. Na závěr jsme řešili pracovní list Adventní čas a vybarvovali jsme podle pokynů symboly Vánoc. Před obědem jsme si v parku zazávodili v běhu.

  Úterý

  V kruhu jsme si povídali o tom, co si děti přejí najít pod stromečkem od Ježíška. Cvičili jsme podle říkadel a naučili jsme se i novou Vánoční stromeček.  Po svačině jsme vánoční stromeček namalovali barvami a ozdobili tiskátky. Venku na louce jsme procvičovali orientaci v terénu formou her.

  Středa

   V kruhu jsme si sdělovali, jaké pohádky mají děti rády a na které se těší o vánocích v televizi. Při cvičení jsme se procvičili při dětských písničkách.  Po svačině jsme si zahráli loutkovým divadélkem pohádku O Popelce. Na procházce jsme si všímali, co všechno umí vykouzlit mráz v přírodě a zkoušeli se klouzat na zamrzlých kalužích.

  Užijte si s vašimi dětmi vánoční čas a v novém roce hlavně hodně zdraví                                          

                                                                                                            Hanka, Katka a Kristýna                                                                                             

   

  Týden od 13.12. – 17.12. 2021

  Téma: Vánoční Besídka

  Pondělí

  Po příchodu do školky jsme stavěli z velkých kostek, hráli si v domečku. V kruhu jsme si vyprávěli zážitky z víkendu. Zacvičili jsme si s básničkami. Zahráli pohybové hry: bublinu a kolo, kolo, mlýnské. Po svačině jsme se seznámili s vánoční básničkou: Andílek, a zkusili jsme se ji naučit s pohybem (ukazováním). Ven jsme vyrazili do parku ke kozám, které jsme nakrmili mrkvičkou a sušenými rohlíky.

  Úterý

  Po ránu jsme navlékali korálky a vybarvovali vánoční omalovánky. V kruhu jsme počítali kamarády a zjišťovali, kdo nám chybí, koho je více. Cvičili jsme s písničkami a zahráli hru: na sochy. Po svačině jsme si vybarvovali vánoční stromeček a dokreslovali vánoční ozdoby. Ještě jsme si zopakovali básničky a písničky na besídku a vyrazili ven. Šli jsme do parku, kde jsme střídali chůzi s během.

  Středa

  Ráno jsme si pohráli s auty, poskládali puzzle a vařili v kuchyňce. V kroužku jsme si povídali, co si přejeme od Ježíška. Na cvičení jsme si připravili překážkovou dráhu, trénovali skoky snožmo, střídání nohou, prolézání tunelem, rovnováhu na balančním hadovi. Dali jsme si svačinku a opakovali si písničky s pohybem a pianem. Ven jsme šli na procházku po okolí a pozorovali v oknech i kolem nich vánoční výzdobu.

  Čtvrtek

  Když jsme přišli do školky, tak jsme stavěli dráhu pro vláčky, vybarvovali omalovánku s princeznami. V kruhu jsme si povídali, co nás čeká celý den a na besídce. Ještě jsme si připomněli školková pravidla. Zacvičili jsme si s písničkou: do rytmu se hýbej. Po svačině jsme znovu nacvičovali na besídku, aby se nám vše krásně povedlo. Děti jsou moc šikovné a šlo jim to parádně. Venku jsme se procházeli a zahráli si před školkou pohybové hry. K večeru nás čekala besídka, která se nám moc povedla, vše jsme natočili a čekalo nás překvapení, do školky přiletěl Ježíšek a přinesl nám nějaké hračky, panenku s oblečky, autíčka, nějaké hry ke stolečku, divadélko. Ještě jsme si udělali hostinu, a děti si moc pochutnaly na všech dobrotách a užily si s kamarády hezký večer.

  Pátek

  Ráno jsme provlékali šňůrky na obrázcích a hráli si s panenkami a kočárky. V kruhu jsme si povídali, co se nám líbilo na besídce. Zacvičili jsme si s overbally. Po svačině jsme si ještě dali nějaké cukroví a dobroty, které nám ve školce zbyly. Zahráli si pohádku s divadlem, které nám přinesl Ježíšek, a užívali si předvánoční atmosféru. Venku jsme šli do parku, kde jsme pozorovali zimní přírodu.

  Všem moc děkujeme za dárečky, cukroví i jiné dobroty, které jste na besídku připravili a donesli, s dětmi jsme si to moc užili. V pondělí se opět na všechny budeme těšit.

  Přejeme klidný a pohodový víkend. Katka, Hanka, Kristýna a Péťa.

   

  Týden od 6. 12.  - 10. 12. 2021

  Téma: Vánoční tradice a zvyky

  Pondělí

  Dnes ráno jsme si v kruhu povídali o prožitém víkendu, především o příchodu Mikuláše. Zacvičili jsme si, zatančili a zazpívali Vránu a Čertíky. Po svačině jsme se seznámili s vánočními tradicemi a zvyky. Děti téma zaujalo a o překot sdělovali své zkušenosti a vědomosti. Venku v parku jsme zkoušeli z prvního sněhu tvořit koule.

  Úterý

  V kruhu jsme se procvičili slovní zásobu k tématu Co vrána viděla u nás ve školce.  Cvičili jsme Čertí rozcvičku při hudbě  Po svačině jsme se naučili písničku U stromečku a doprovodili se na nástrojky. Na louce jsme si užívali sníh a hráli si s ním.

  Středa

   V kruhu jsme si  opakovali  básničky a písničky na besídku. Při cvičení jsme se proměnili v čertíky a s podložkami (pytli) jsme si protáhli celé tělo.  Po svačině jsme malovali a lepili Mikuláška. Na procházce jsme si všímali, co všechno umí vykouzlit mráz v přírodě.

  Čtvrtek

  Dnes jsme si v ranním kruhu povídali  o tom, co je nejlepší v zimě a proč ji máme rádi.  Zacvičili jsme si s overbaly a trénovali správné a rychlé reakce na pokyny. Když jsme dojedli svačinu, tvořili jsme vánoční andělské přáníčko.  Venku jsme si dokonale užili sníh s pořádnou koulovačkou.

  Pátek

  V kruhu jsme si otevřeli další adventní úkol z vláčku a sdělovali jsme si, jak se doma připravujeme na vánoce a také, jak pomáháme. Při cvičení jsme zdolávali překážkovou dráhu a prolézali pytlem jako čerti. Po svačině jsme si znovu zopakovali naší besídku. Na procházku jsme šli ke krmelci nakrmit zvířátka.

  Užijte si s dětmi adventní pohodu                                                       Hanka, Katka a Kristýna                                                                               

                

  Týden od 29.11. -  3.12.

  Téma: Mikuláš

  Pondělí

  Po ránu jsme si pohráli s auty, poskládali puzzle a vybarvili mikulášskou omalovánku. V kruhu jsme si vyprávěli zážitky z víkendu. Zacvičili jsme si s písničkou: pekelní čertíci. Zahráli pohybovou hru na čerty. Po svačině jsme se seznámili s básničkou: Mikulášek zvoní, cinká. Zkoušeli jsme si ji zapamatovat s pohybovými prvky. Ven jsme se šli podívat k obecnímu úřadu na stromeček a Betlém.

  Úterý

  Po příchodu do školky jsme si zahráli domino a hru na poznávání barev. V kroužku jsme si povídali, jak pomáháme mamince před Vánoci. Na cvičení jsme měli překážkovou dráhu do pekla a trénovali skoky snožmo, střídání nohou, chůzi i plazení po lavičce. Dali jsme si svačinku a pak se seznámili s písničkou: Čerti se ženili. Zazpívali jsme si ji s pianem a také jsme si zatančili. Venku jsme šli procházkou do parku, kde jsme střídali chůzi s během.

  Středa

  Ráno jsme si zahráli na restauraci a vařili v kuchyňce. V kruhu jsme si povídali, jaký máme měsíc a co nás čeká. V adventním vláčku jsme otevřeli první vagónek a splnili úkol: vánoční hádání. Zacvičili jsme si s písničkami. Po svačině jsme si dodělávali čertíky, které jsme začali ráno. Lepili jsme, malovali temperou a dokreslovali. Venku jsme šli na procházku po okolí a přeskakovali jsme kaluže.

  Čtvrtek

  Po příchodu do školky jsme si postavili dráhu pro vláčky, stavěli z lega. V kruhu jsme otevřeli další vagónek z vláčku, čekal nás úkol: pracovní list: počítání s Mikulášem. Cvičení bylo s básničkami a písničkami. Po svačině jsme pokračovali v nácviku na besídku. Pak jsme hledali překvapení a vyrazili ven. Procházkou jsme donesli dopisy pro ježíška do jesliček. Pohráli jsme si na hřišti.

  Pátek

  Když jsme se všichni sešli, otevřeli jsme třetí vagónek v adventním kalendáři, kde bylo, že si máme nazdobit perníčky. Tak jsme se do toho pustili a šlo nám to krásně. V kruhu jsme si povídali, co nás čeká a na co se těšíme. Zacvičili jsme si čertí tanec. Hned po svačině nás čekalo divadélko a poté nadílka od Mikuláše. Zazpívali jsme mu písničku a řekli básničku. Ven jsme šli k malému rybníčku, kde jsme se schovávali za stromy a hráli na babu.

  Přejeme všem klidný víkend a v pondělí se opět budeme těšit. Katka, Hanka a Kristýna

   

  Týden od 22. 11.  - 26. 11. 2021

  Téma: Zvířátka se chystají na zimu

  Pondělí

  Dnes ráno jsme si v kruhu povídali o tom, jak jsme prožili víkend a co jsme hezkého zažili. Cvičili jsme podle říkanek.  Po svačině jsme si poslechli pohádku O čtyřech vránách. Seznámili jsme se s názvy nejznámějších ptáků. Vyprávěli si, jak se ptáci chystají na zimu a kteří odlétají do teplých krajin. A také jak se staráme o ty, kteří zůstávají přes zimu. Na procházce jsme pak pojmenovávali viděné ptáky.

  Úterý

  V kruhu jsme se dnes začali učit říkadlo s pohybem Přiletěla vrána. Cvičili jsme při hudbě a zahráli si  hru Na peška. Po svačině jsme si vystříhali a slepili vránu.  Na procházce v okolí školky jsme hledali krmítka a do každého jsme ptáčkům nasypali krmení.

  Středa

  Ráno jsme si nejprve zkoušeli nakreslit ptáčky se všemi detaily ptačího těla. V kruhu jsme si  opakovali známá říkadla a básničky. Dnes jsme se při cvičení zaměřili na procvičování plosky nohy a v tomto duchu zdolávali speciální překážkovou dráhu. Po svačině jsme se říkadlo s pohybem Přiletěla vrána naučili zpívat. Na procházce jsme poté u krmítek pozorovali ptáčky.

  Čtvrtek

  Dnes jsme v ranním kruhu vzpomínali, jak jsme doma pomáhali s pečením perníčků a také, které vánoční cukroví máme nejradši. Zacvičili jsme si s padákem. Když jsme dojedli svačinu, poslechli jsme si pohádku O ježkovi. Seznámili jsme se s tím, jak se zvířátka připravují na zimu a která ji celou prospí. Naučili jsme se básničku s pohybem „Ježek“. Na procházce v parku jsme pozorovali při práci zahradníka.

  Pátek

  Po ránu jsme lepili ze dřívek krmítko pro ptáčky. V kruhu jsme si povídali o tom, co jsme tento týden dělali ve školce a co se dětem nejvíc líbilo. Cvičili jsme se šátky na hudbu a protáhli si celé tělo.  Jakmile jsme posvačili, dokončili jsme obrázek z rána a do krmítka jsme dotiskli ptáčka. Na procházce parkem jsme procvičovali orientaci v přírodním prostředí.

   Příjemný víkend                                                                                   Hanka, Katka a Kristýna                                                                                            

   

  Týden od 15.11 – 19.11. 2021

  Téma: Tady jsem doma/ Moje vesnice

  Pondělí

  Po příchodu do školky jsme si kreslili a vybarvovali obrázky, hráli si s kočárky a panenkami, stavěli koleje pro vláčky. V kruhu děti vyprávěly zážitky z víkendu. Na cvičení jsme si připravili překážkovou dráhu a trénovali skok snožmo a také rovnováhu. Po svačině jsme si povídali jaký je rozdíl mezi vesnicí a městem, kde bydlíme, co vše okolo sebe máme. Venku jsme byli v parku, kde jsme zdolávali velký kmen stromu chůzí a udržováním rovnováhy.

  Úterý

  Po ránu jsme navlékali korálky, hráli si s kostkami, skládali puzzle. V kruhu děti povídaly, s kým bydlí v domečku, bytě. Při cvičení jsme si protáhli záda, ruce i nohy a zahráli si pohybovou hru: na domečky.  Dali si svačinku a dali se do vybarvování svých domečků, zkoušeli jsme stříhat podle rovných čar a pak jsme domečky skládali a lepili. Ven jsme šli procházkou k lesu, kde jsme pozorovali domky a jejich zahradní výzdobu.

  Čtvrtek

  Ráno jsme vařili v kuchyňce, hráli si v domečku a také jezdili s auty. V kroužku jsme si povídali, kdo byl na lampionovém průvodu a jak se to dětem líbilo. Cvičení bylo s básničkami a zahráli jsme si pohybovou hru: chodí pešek okolo. Po svačině jsme dolepovali naše domečky na velký karton a naučili se básničku: Domečky. Ven jsme šli do parku, kde jsme skládali z klacíků, překonávali překážky z kmenů stromů.

  Pátek

  Po ránu jsme stavěli velké puzzle, vybarvovali omalovánky a hráli domino. V kruhu jsme si povídali na téma: co všechno je v Měšicích, co jsme viděli na procházkách. Zacvičili jsme si s overbally a trénovali hod jednoruč i obouruč. Po svačině jsme si poslechli pohádku: O třech prasátkách a děti si ji také zkusily zahrát. Ven jsme šli procházkou po Měšicích a pozorovali podzimní přírodu.

  Přejeme všem krásný víkend plný pohody a v pondělí se opět budeme těšit, až se uvidíme ve školce. Katka, Hanka, Hanka a Kristýna.

   

  Týden od 8. 11.  - 12. 11. 2021

  Téma: Barevné listí. Stromy listnaté a jehličnaté

  Pondělí

  Dnes ráno jsme si v kruhu povídali o tom, jak jsme prožili víkend a co jsme hezkého zažili. Cvičili jsme na písničku Do rytmu se hýbej. Po svačině jsme si poslechli pohádku O malém doubku. Poznávali jsme nejznámější listnaté a jehličnaté stromy, keře a jejich plody. Všímali jsme si rozdílu mezi nimi i tvaru listů.  Venku v parku jsme pak stromy vyhledávali a pojmenovávali.

  Úterý

  V kruhu jsme se dnes začali učit básničku s pohybem Padá listí. Cvičili jsme opět při hudbě a naučili se novou pohybovou hru Na peška. Po dobré svačince jsme z barevného listí lepili Podzimníčka. Na procházce jsme v parku hledali listy dle zadání – podle druhu, podle velikosti a barvy. To děti velmi bavilo a vybíraly správně.

  Středa

  Ráno jsme si nejprve prohlíželi a četli knihy dle výběru dětí. Poté jsme do notýsku dotvářeli podzimní strom a využili k tomu rozdrolené suché listy. V kruhu jsme si povídali o tom, co se jim ve školce líbí a co zde dělají rády. Při cvičení jsme protáhli celé tělo jako stromy ve větru. Holý podzimní strom jsme po svačině zdobili tiskátky s barvou. Před obědem jsme si na zahrádce zacvičili na průlezkách.

  Čtvrtek

  Dnes jsme v ranním kruhu vzpomínali na to, jaké je to na podzim. Potom jsme při cvičení trénovali slalom, běh s vyhýbáním a zahráli si novou hru Na zvoníka. Po svačině jsme se učili písničku Listopad a doprovázeli jsme se na hudební nástroje. Na procházce do vesnice jsme si všímali změn v přírodě v souvislosti s podzimním počasím.

  Pátek

  Po ránu jsme řešili pracovní list a vyhledávali stejné listy v řádce. V kruhu jsme si povídali o blížící se zimě a o tom, co bychom si přáli najít pod vánočním stromečkem. Zacvičili jsme si na známá říkadla a zatancovali na písničku. Jakmile jsme posvačili, zkoušeli jsme novou výtvarnou techniku, a to frotáž podzimního listí. Projít jsme se šli k lesu a tam jsme si zahráli závodivé hry.

   Klidný a pohodový víkend                                                     Hanka, Katka, Hanka a Kristýna                                                                                             

   

  Týden od 1.11.-5.11. 2021

  Téma: Moje tělo

  Pondělí

  Po ránu jsme si pohráli s vláčky, auty a také vařili v kuchyňce. V kruhu jsme si vyprávěli zážitky z víkendu. Zacvičili jsme si s básničkami a zahráli pohybové hry: na bublinu a kolo, kolo, mlýnské. Pak jsme si povídali o lidském těle. Z různých pomůcek na cvičení jsme si poskládali kamaráda, a upevňovali tak, co vše je na našem těle. Společně jsme mu vymýšleli jméno, pojmenovali jsme ho Pepík. Venku jsme byli u rybníčka a hráli pohybové hry: na kočku a myš, na babu.

  Úterý

  Ráno jsme prohlíželi knížky, skládali puzzle. V kroužku jsme si povídali, jaké známe písničky a společně si některé zazpívali. Zacvičili jsme si: hlava, ramena, kolena, palce a zahráli hru na sochy. Po svačině jsme se vrhli na kreslení částí těla, holka nebo kluk. Z látky jsme vystřihli i oblečení a ozdobili knoflíky. Pak jsme vyrazili na procházku po okolí Měšic.

  Středa

  Po příchodu do školky jsme skládali puzzle lidské tělo a prohlíželi obrázky částí těla. V ranním kruhu jsme si povídali: proč se těším do školy a, na které kamarády nejvíce. Cvičení bylo na proměny kouzelného čaroděje ve zvířátka. Po svačině jsme poznávali naše smysly, vysvětlovali si pojmy: zrak, sluch, čich, chuť a hmat. Ven jsme šli na zahrádku, kde jsme si pohráli i s kamarády z druhé školky.

  Čtvrtek

  V kroužku jsme si povídali, kde mám ramena, kolena, loket, paty, …. Kolik je kamarádů ve školce, jestli je více chlapců nebo holek. Na cvičení jsme si protáhli všechny části těla při: honky, tonky, rotaci. Ještě jsme zkoušeli chodit po patách, špičkách a celých chodidlech, a trénovali rovnováhu těla. Po svačině jsme se seznámili s písničkou o těle, kterou jsme si zazpívali a zatančili. Venku jsme byli na procházce po parku, kde jsme přeskakovali překážky a hráli pohybové hry.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme si povídali, kteří kamarádi nám chybí, a na co se těšíme ve volných dnech. Zacvičili jsme si s padákem a zahráli pohybovou hru: na peška. Po svačině jsme si poslechli pohádku o Otesánkovi a vybarvili obrázky z pohádky. Ven jsme vyrazili do parku, kde jsme sbírali žaludy a běhali s kamarády.

  Přejeme všem krásný víkend a v pondělí se na všechny opět těšíme. Katka, Hanka, Hanka a Kristýna

   

  Týden od 25. 10.  - 29. 10. 2021

  Téma: Halloween

  Pondělí

  Dnes ráno jsme si v kruhu povídali o tom, jak jsme prožili víkend a co jsme hezkého zažili. Zacvičili jsme si podle hudby a zahráli oblíbenou hru Na slepičky. Po svačině jsme se dozvěděli, co je to Halloween, odkud přišel, jak se slaví, jaké jsou pro něj charakteristické barvy a co ho charakterizuje. Také jsme si slíbili, že si tento svátek oslavíme i ve školce a školku si v tomto duchu ozdobíme. Na závěr jsme řešili pracovní listy a na obrázku vybarvovali schované dýně. Na procházku jsme šli do parku a všímali si, jak mrazík změnil trávu i stromy s listím.

  Úterý

  Hned po ránu jsme se dali do výroby strašidýlek. Pracovali jsme s tiskacími fixy a zdobili šaty strašidla. Ze zmačkaného papíru jsme vyráběli hlavičky. Strašidýlka se dětem moc povedla. V kruhu jsme si hráli na strašidla a vymýšleli jsme různé strašidelné zvuky. Zacvičili jsme si s míčky – malými dýněmi a zahráli hru Na kouzelníka. Po svačině jsme vyráběli pravý halloweenský řetěz a učili se lepidlem spojovat proužek papíru do kroužku. Před obědem jsme si na louce zahráli hry a zazávodili.

  Středa

  Ráno jsme strašidelný řetěz ozdobili strašidýlky a pak už jsme vítali příchozí děti, které dorazily v halloweenských kostýmech. V kruhu jsme si povídali o tom, jestli se někdy bojíme a čeho. Zacvičili jsme si na písničku Strašidýlko Emílek. Také jsme soutěžili a hráli legrační strašidelné hry, což se dětem moc líbilo. Hned jakmile jsme se nasvačili jsme se společně dali do dlabání dýně. Práce nám šla pěkně od ruky, takže za chvíli z dýně bylo velké strašidlo. Než jsme vyrazili na procházku, zapálili jsme v dýni světýlka. Před obědem jsme si pohráli na zahrádce.

  Pátek

  I když jsme se ráno sešli jen v malém počtu, stejně jsme si stihli každý vyrobit netopýří masku. V kruhu jsme si povídali o tom, jak jsme slavili Halloween doma. Při cvičení jsme zdolávali lezením překážkovou dráhu. Po svačině jsme zdobili své šanony na výkresy , pracovali jsme s tiskátky a lepili různé tvary. Než jsme vyrazili na procházku, ještě jsme si zahráli hry, při kterých jsme prověřovali, jak slyšíme a co slyšíme. Před obědem jsme pozorovali život u rybníčka.

   Užijte si společně pohodový a slunný víkend                                     Hanka, Katka, Hanka a Kristýna                                                                                             

   

  Týden od 18.10. – 22.10.

  Téma: Zvířátka v lese

  Pondělí

  Po ránu jsme si prohlíželi v knihách a hledali obrázky zvířátek. V kruhu jsme si vyprávěli, co jsme zažili o víkendu, řekli si dny v týdnu a počítali kamarády. Cvičili jsme s básničkami jako zvířátka, která žijí v lese. Po svačině jsme si prohlíželi obrázky lesních zvířat a povídali si, jakou mají barvu, jak se jmenují. Ven jsme vyrazili do parku, kde jsme hráli na babu, sbírali žaludy a lístečky.

  Úterý

  Ráno jsme si hráli s auty a skládali velká puzzle. V ranním kruhu jsme si povídali o výletě, který nás čekal ve středu, na co se těšíme. Při cvičení jsme zapojili cviky uvolňovací a protahovací. Zahráli si hru: na sochy. Dali si svačinku a začali jsme malovat les pro zvířátka, která jsme vybarvili pastelkami a poté nalepili. Venku jsme byli v parku a procházeli přírodní stezkou.

  Středa

  Po příchodu jsme skládali puzzle, hráli domino a vybarvovali omalovánky. Pak jsme si jen připomněli, jak se chováme v autobuse a vyrazili jsme na výlet do čokoládovny. Po příjezdu jsme si dali svačinu, abychom se posilnili před výrobou čokolády. Potom jsme dostali v kelímku rozpuštěnou čokoládu, kterou jsme vylili na ozdobný tácek a ještě nazdobili ořechy, kokosem, marshmallowny a perníkovými srdíčky. Děti čokoládu i ochutnávaly, a moc se jim vyrábění líbilo. Pak jsme vyrazili ven, kde jsme si prohlíželi všechna zvířátka, prasátka, selátka, telátka, slepičky, králíky, morčata, papoušky, kozy, berana,…, některá zvířátka jsme si i pohladili. Výlet se vydařil a s dětmi jsme si to moc užili.

  Čtvrtek

  Po ránu jsme vařili v kuchyňce a hráli si v domečku. V kruhu jsme si povídali, co se nám nejvíce líbilo na výletě. Na cvičení jsme si připravili překážkovou dráhu z lavičky, prolézacího tunelu, kruhu a přelézací tyče. Po svačině jsme se seznámili s písní: sedí liška pod dubem, zazpívali si jí s pianem a také zkusili zahrát s hudebními nástrojky. Venku jsme byli na louce před školkou, kde jsme probíhali pod proutěnou prolézačkou a hráli si s kamarády.

  Pátek

  Ráno jsme navlékali korálky, hráli hry u stolečku, a stavěli koleje pro mašinky. V kroužku jsme si dali pásmo hádanek o zvířátkách a povídali si, na co se těšíme o víkendu. Zacvičili jsme si s šátky a protáhli celé tělo. Zahráli pohybovou hru: na veverky. Po svačině jsme u stolečků trénovali správný úchop tužky u grafomotorického listu: ježek. Ven jsme vyrazili k rybníčku a na louku, kde jsme hráli pohybové hry.

  Přejeme všem klidný a pohodový víkend a v příštím týdnu se opět budeme těšit na viděnou. Katka, Hanka, Hanka, Kristýna

   

  Týden od 11. 10.  - 15. 10. 2021

  Téma: Dary a barvy podzimu – ovoce

  Pondělí

  Ráno jsme si povídali o nejznámějším ovoci – jablku a hrušce. Potom jsme naše ovoce zdobili tiskem z bublinkové folie. V kruhu jsme si sdělovali zážitky z prožitého víkendu. Zacvičili jsme si podle říkanek. Po svačině k nám přijelo divadlo s hudební pohádkou „Jak se Barunka zatoulala“. Dětem se pohádka moc líbila, zatančili si při ní, zazpívali, a ještě si ji někteří i zahráli. Před obědem jsme si na louce zazávodili.

  Úterý

  Ráno jsme si hráli v kuchyňce a připravovali pro kamarády parádní hostinu. Učili jsme se správně prostřít a chovat „u jídla“. V kruhu jsme vzpomínali na včerejší divadlo, co se nám nejvíc líbilo. Dnes jsme při cvičení na překážkové dráze trénovali skoky sounož do dálky, zdolávání překážek a prolézání strachovým pytlem. Po svačině jsme se naučili novou písničku „Dva ježci“ s pohybem. Na procházce v parku jsme vyhledávali zajímavě zbarvené podzimní listy.

  Středa

  Ráno jsme v knížkách na obrázcích vyhledávali a pojmenovávali ovoce. V kruhu jsme si povídali, které ovoce máme nejradši a proč. Zacvičili jsme si se šátky a zahráli hru „Na kouzelníka“. Po dobré svačině jsme si hráli Na sadaře. Trhali jsme (hledali po třídě) barevná jablíčka, třídili jsme je podle barev, podle velikosti, umísťovali podle pokynů na tácek a společně počítali. Před obědem jsme prošli vesnicí a hledali ovocné stromy na zahradách.

  Čtvrtek

  Ráno jsme si poskládali pár skládaček a pohráli s kostkami. V kroužku si povídali i podzimu a o tom, co kdo na podzim rád dělá. Protáhli se při pohybové hře s míčem a overbally. Po svačině si pak povídali o rozmanitosti podzimní zeleniny, ukázali si rozdíl mezi červenou a cukrovou řepou (kdo chtěl, ten i ochutnal), dále si vysvětlili rozdíl mezi velkým a malým tvarem a vše si zopakovali při práci s pracovním listem. Před procházkou jsme ještě vyrobili podzimní dekoraci z kaštanů a společně ji připevnili za zábradlí před školkou. To děti moc bavilo, a tak při procházce parkem nasbíraly další kaštany na vyrábění.

  Pátek

  Ráno si děti prohlížely knihy a vybarvovaly obrázky s podzemní tematikou. V kruhu jsme se nejprve spočítali, řekli si, zda je ve školce víc děvčat či chlapců. Děti si zopakovaly dny v týdnu a vyprávěli co budou, nebo co by rády dělali s rodiči o víkendu.  Při raním cvičení byly děti „začarovány“ do zvířátek a při hře na proměny se protáhly jako kočka, poskakovaly jako klokan, plazily se jako had… Po svačině děti čekala ukázka ovoce a zeleniny, kterou si nejprve prohlédly a později ji poznávaly pomocí hmatu a čichu. Kdo chtěl mohl i ochutnat. Děti si vybíraly, zda chtějí ochutnat něco konkrétního, nebo zda se nechají překvapit a budou hádat. Zahráli jsme si i „stínové pexeso“, kde děti nejen hledaly stín ovoce a zeleniny, ale i určovaly co je co. Po procházce parkem na děti už čekal chutný oběd.

   Užijte si příjemný víkend                                                            Hanka, Katka, Hanka a Kristýna                                                                                             

   

  Týden od 4.10. – 8.10. 2021

  Téma: Počasí a draci

  Pondělí

  Po ránu jsme si pohráli s vláčky, navlékali jsme korálky a vybarvovali omalovánky. V kruhu děti vyprávěly zážitky z víkendu. Zacvičili jsme si s básničkami a zahráli hru: „na draka“. Po svačině jsme si povídali, jaká máme roční období a jaké počasí patří k podzimu, co se děje venku s přírodou. Ještě jsme se seznámili s básničkou s pohybem: o drakovi. Venku jsme byli na louce a sbírali jsme kaštany a různě barevné lístečky.

  Úterý

  V kroužku jsme si povídali, jaké máme dny v týdnu, počítali kamarády a každý připomněl kamarádům své jméno a značku. Na cvičení jsme si připravili překážkovou dráhu, dětem šlo cvičení hezky, protáhli jsme celé tělo a ještě trénovali hody kroužků na tyč. Po svačině jsme se dali do tvoření, a vytvořili jsme krásné draky z lístečků, které jsme si nasbírali. Ven jsme šli do parku a nakrmili kozu, kozla i kůzlata sušeným pečivem.

  Středa

  V kruhu jsme povídali na téma, jaké známe podzimní počasí. Při cvičení jsme protahovali různé části těla a zahráli si různé pohybové hry: na bublinu, na sochy. Po svačině jsme se vrhli na výtvarnou činnost, pracovali jsme s temperou a lepidlem, vznikly moc hezké deštníky. Venku jsme byli u rybníka, kde jsme pozorovali živou i neživou přírodu.

  Čtvrtek

  V ranním kruhu jsme si zopakovali školková pravidla. U cvičení jsme napodobovali pohyby přírody a zvířat. Zahráli si hru: „na želvičky“. Po svačině jsme se seznámili s písničkou: „Vyletěl si pyšný drak“, a s pohybem se naučili první sloku. Pak jsme vyrazili do parku a závodili v běhu, trénovali chůzi pomalou i rychlou.

  Pátek

  V kruhu jsme si povídali, jaké máme dnes počasí a co nás čeká o víkendu. Připomněli si básničku i písničku. Zacvičili jsme si s plyšáky a písničkami. Zahráli si kolo, kolo mlýnské. Dali si svačinku a pak jsme procvičovali mluvidla s logopedickou pohádkou: Jak šel jazýček na výlet. Venku jsme se procházeli po okolí a pozorovali změny v přírodě.

  Přejeme všem pohodový víkend a v pondělí se opět na všechny těšíme. Katka, Hanka, Kristýna a Hanka

   

  Týden od 27. 9.  - 1. 10. 2021

  Téma: Ve školce je prima

  Pondělí

  Ráno jsme si hráli s víčky a „vybarvovali“ obrázky. Také jsme tvořili ze stavebnic a pohráli si s auty. V kruhu jsme po tradičním pozdravu vzpomínali na to, co jsme dělali o víkendu. Při cvičení jsme se změnili na řidiče a zacvičili jsme si s kroužky. Po svačině jsme si zazpívali písničky, které jsme se již ve školce naučili. Zatancovali jsme si a také zahráli „na tělo“. Na procházce v parku jsme si všímali, jak se stromy začínají s podzimem vybarvovat a nejhezčí listy jsme si sebrali pro další tvoření.

  Středa

  Po ránu jsme doplňovali náš notýsek, kreslili jsme, vážili se a měřili. V kruhu jsme si sdělovali zážitky z prožitého včerejšího svátku. Zahráli jsme si pohybové hry v kruhu a naučili se novou hru „Na ježka“. Po svačině jsme se odebrali do hlavní budovy, kde na nás již čekal pan fotograf a každého vyfotil. Před obědem jsme v parku pod kaštanem a ořechem hledali jejich plody.

  Čtvrtek

  Ráno jsme pokračovali v doplňování notýsku. Tentokrát jsme pracovali s lepidlem a lepili drakovi na ocásek barevné mašličky. V kruhu jsme na říkanku „Přiletěla vrána“ pojmenovávali věci a předměty kolem sebe. Před svačinou jsme si ještě zacvičili podle říkadel. Jakmile jsme dosvačili, pustili jsme se do malování „Sluníčka“. Děti měly za úkol vyplnit celou plochu papíru, správně držet štětec a vystihnout kulatý tvar  s paprsky. Na procházce jsme zamířili k lesu a snažili se udržet v útvaru.

  Pátek

  Ráno jsme společně skládali velké puzzle a pak si povídali o obrázku. V kruhu jsme hráli hru „Poznáš kamaráda“ a zopakovali jsme si tak jména všech kamarádů ze školky. Zacvičili jsme si s plyšáky a zdolávali překážkovou dráhu přeskakováním a lezením. Po svačině jsme hrou s míčkem Flíčkem procvičovali paměť dětí a posilovali kamarádské vzájemné vztahy. Před obědem jsme se prošli k rybníku a pozorovali jsme život kolem něj.

  Slunečný a pohodový víkend                                  Hanka, Katka, Hanka a Kristýna                                                                                        

   

  Týden od 20.9. – 24.9. 2021

  Téma: Školková pravidla

  Pondělí

   Při pondělku jsme se přivítali naší básničkou. V kruhu jsme si vyprávěli zážitky z víkendu. Zacvičili si s overbally, a potrénovali hody a chytání míče a také opakovali jména. Po svačině jsme si povídali, jaká máme ve školce pravidla a vyrobili si srdíčko k jednomu pravidlu. Ven jsme vyrazili do parku, po cestě jsme hledali kaštany a žaludy.

  Úterý

  V kruhu jsme si zazpívali písně, které známe. Na cvičení jsme si připravili překážkovou dráhu z balančního hada, lavičky, velkých kostek a prolézacího kruhu. Pak jsme si ještě říkali další pravidla, abychom se ve školce cítili bezpečně. A také jsme si vyrobili kapičku, dětem se moc povedla. Venku jsme byli v parku, kde jsme nakrmili starým pečivem kozu, kozla a kůzlátka.

  Středa

  Při ranním kruhu jsme zkoušeli počítat kamarády, holky a kluky, říkat si dny v týdnu. Při cvičení si děti vyzkoušely hru na tělo a rytmizaci písniček, třeba Pec nám spadla… Také jsme opakovali pravidla a poté si v notýsku vybarvili a někdo zkusil nakreslit sluníčko. V parku jsme si stavěli domečky z klacíků.

  Čtvrtek

  V kruhu jsme si povídali, na co jsme se těšili do školky, procvičili prstíky s říkankou. Cvičení bylo s padákem, to děti moc bavilo. Zahráli jsme si hru: svoláváme kamarády s krtkem a opakovali tak jména dětí. Po svačině jsme si poslechli pohádku: Krtek se představuje, a povídali si, kde jeho kamarádi zvířátka bydlí. Venku jsme pak vyrazili cestičkou k poli, jestli neuvidíme někde pobíhat nějakého zajíce a ukazovali si krmelec.

  Pátek

  V ranním kruhu jsme si říkali, na co se těšíme o víkendu. Cvičení bylo motivované s básničkami. Pak jsme si zatančili s kamarády. Po svačině jsme si zazpívali Uklízecí písničku. Vytleskávali do rytmu a zahráli i s nástroji. Venku jsme byli na louce, kde jsme si hráli s míčem.

  Přejeme všem pohodový víkend a v pondělí se opět na všechny těšíme. Katka, Hanka, Hanka.

   

  Týden od 15. 9.  - 17. 9. 2021

  Téma: Mám tu kamarády

  Středa

  Když jsme se ráno sešli v kruhu, museli jsme konstatovat, že nás hodně chybí. Vzpomínali jsme na kamarády a jejich jména. Při cvičení jsme se v rytmu hudby prošli a proběhli a učili se orientovat v prostoru a měnit směr podle pokynu. Po svačině jsme si ozdobili každý svůj notýsek na pochvaly, a to samolepkami a také otiskem své ruky. Před obědem jsme si pohráli na pískovišti a „vařili“ a tvořili z písku.

  Čtvrtek

  Po ránu ve školce jsme si dolepili každý svou želvičku a pak už jsme si hráli Na dopravu s autíčky a Na kuchařky v kuchyňce. V kruhu jsme si povídali o kamarádství a kamarádech. Zacvičili jsme si podle říkadel o zvířátkách. Po dobré svačině jsme se naučili písničku s pohybem Kamarád. Na procházce v parku jsme zdolávali přírodní překážky.

  Pátek

  Ráno jsme pracovali s pracovním listem. Pojmenovávali kamarády na obrázku a zkusili počítat 1 – 3. V kruhu jsme hráli rytmickou hru Jak se jmenuješ a Jak se jmenuje kamarád. Cvičili jsme podle písničky Šlapu si to do školky. Po svačině jsme si poslechli pohádku Boudo, budko a podle básničky naučili kreslit sluníčko. Před obědem jsme v parku zdolávali hmatovou stezku.

   Užijte si pohodový víkend s vašimi dětmi                                                                                                             

                                                                                                                       Hanka a Katka                                                                                             

   

  Týden od 6.9. – 10.9. 2021

  Téma: Moje školka

  Pondělí

  V kruhu jsme si vyprávěli, co jsme zažili o víkendu. Řekli si, co nás celý den čeká, a začali se připravovat na divadlo. Po svačině nás čekala divadelní pohádka: O Budulínkovi. Dětem se představení moc líbilo, byly nadšené. Venku jsme byli v parku, kde jsme zdolávali stezku s překážkami.

  Úterý

  V kroužku jsme se seznámili s uvítací básničkou s pohybem a vyprávěli si zážitky z prázdnin a ukazovali si fotečky. Zopakovali jména kamarádů při hře: „pod deštníkem“. Zacvičili jsme si v začarovaném lese, různé zvířecí pohyby. Po svačině jsme dodělávali želvičky, pracovali s lepidlem. Ven jsme vyrazili ke školce na naše pískoviště, kde jsme dělali bábovky a vařili pískové dobroty.

  Středa

  V kruhu jsme prohlíželi a seznamovali se s notýsky ve školce. Říkali si školková pravidla. Na cvičení jsme si připravili překážkovou dráhu, kde jsme zdolávali lavičku, prolézací tunel a skákali do kruhů. Po svačince si děti ozdobily své sešitky samolepkami podle vlastního výběru. Venku jsme byli na louce u rybníčka, kde jsme pozorovali žabky a házeli s míčem.

  Čtvrtek

  Po ránu jsme prohlíželi knihu o krtečkovi. V ranním kruhu jsme si opakovali uvítací básničku a vyprávěli si, jaká je naše oblíbená hračka. Cvičení bylo s písničkami, protáhli jsme celé tělo. Zahráli si pohybovou hru na poznávání barev: „čáp ztratil čepičku“. Po svačině jsme se seznámili s písničkou: „ V zahradě na hrušce“, zazpívali jsme si jí s pohybovými prvky a pianem. Venku jsme si hráli na písku a také běhali na louce a hráli na babu.

  Pátek

  V kruhu jsme si připomněli, jaké máme značky a povídali, co nás čeká o víkendu. Zacvičili s písničkou: hlava, ramena,… Zahráli pohybovou hru: na sochy. Po svačině jsme trénovali správný úchop pastelky u pracovního listu: stíny dětí a rozlišovali pojmy kluci a holky. Venku jsme byli na zahrádce a cestou jsme běhali za bublinami z bublifuku. Byl to hezký týden. Děti jsou moc šikovné.

  Přejeme všem krásný a pohodový víkend a opět se budeme těšit v pondělí. Katka, Hanka, Hanka a Kristýna

   

  Týden od 1. 9.  - 3. 9. 2021

  Téma: já už chodím do školky

  Středa

  Ráno jsme se všichni navzájem seznamovali, ale to nejen spolu, ale i s naší školkou. Prohlídli jsme si hračky. V kruhu jsme se všichni představili jmény. Potom jsme si prošli celou školku a seznamovali se, co zde máme a proč. Před svačinou jsme si zahráli hry a zazpívali písničku. Než jsme se vypravili na procházku do parku, tak jsme si ještě chvilku pohráli.

  Čtvrtek

  V ranním kruhu jsme si spolu se želvičkou opakovali svá jména i jména našich kamarádů. Zahráli jsme si pohybové hry a zpívali jsme. Po svačině jsme společně tvořili naše školkovské sluníčko. Místo paprsků jsme si každý otiskl svoji ruku. Na procházce v parku jsme zamířili ke slepičkám a kozám s krmením.

  Pátek

  Po ránu jsme se všichni přivítali v kroužku a zahráli si Na listonoše. Pojmenovávali  a poznávali naše značky. Zacvičili jsme si podle říkadla Co děláme ve školce. Po svačině jsme lepili a zdobili želvičky. Před obědem jsme se vypravili na zahrádku ke staré školce, abychom se seznámili a pohráli si i s ostatními dětmi.

   

   Užijte si  společně slunečný víkend                                                                                                                  

                                                                                                     Hanka, Katka,Hanka a Kristýna                                                                                               

   

   

   

   

   


   

   

   Pondělí

  Prázdniny se kvapem blíží a tak jsme si s dětmi ráno povídali nejen o tom, co jsme dělali o víkendu ale i o tom, co bychom chtěli dělat o prázdnimách, jaké jsou naše prázdninové plány.  V rámci pohybové aktivity si děti zahrály několik her s míčem, kde bylo cílem míč dobře "přihrát" kamarádovi  a nebo  míč pevně chytit. Hned po svačině jsme pak vyrazili na zahradu mateřské školy, kde si  děti hrály s kamarády ze staré budovy a ani vysoká teplota vzduchu jim hru nekazila...jen byly vybízeny k častějšímu pití...
   
  Úterý
  V úterý ráno si děti pohrály v domečku a v kuchyňce. V kroužku jsme si pak povídali o věcech, které nás mohou o prázdninách potkat, jak předcházet některým úrazům a co dělat pro to, abychom se v září ve zdraví potkali... Před svačinkou si děti protáhly svá těla na opičí dráze, kde byla využita lavička, prolézací tunel, obruče na poskoky, kužely na slalom.  Po svačině si pak děti vyrobily 3D odrázek.  Na výběr bylo ze tří motivů a dětem stačily pastelky, lepidlo a nůžky k vykouzlení krásných výtvorů. Před obědem pak na procházce parkem pozorovaly děti změny přírody po dešti a několikrát závodily v nerovném přírodním terénu.
   
  Středa
  Po hře s autodráhou a panenkami si děti v kroužku opakovaly názvy dnů v týdnu a přepočítaly své kamarády. Vzpomínali jsme kdo ve třídě chybí a co jsme společně zažili. Pak jsme si zahráli několik pohybových her jako třeba "Na sochy" a "Na žraloka". Děti dostaly velikánskou pochvalu, protože čas po svačince jsme věnovali rovnání stavebnic a přebírání hraček. Každý si za odměnu něco vybral i domů, ale práce dětí byla neuvěřitelnou pomocí. Na procházce parkem jsme si pak zahráli několik pohybových her, ...ale děti asi nejvíce zajímaly kaluže po děšti.
   
  Čtvrtek
  Čtvrteční ráno jsme po hře věnovali hlavně vzpomínkám na uplynulý školní rok a našim plánům do budoucna. Vašim dětem patří velké díky, protože i přes nelehké chvilky jsme (si myslím) prožili krásný a na zážitky a vědomosti bohatý školní rok. Ještě jsme si zacvičily s písníčkou a vrhli se na poslední dopolední společnou svačinku zakončenou slavnostním přípitkem ( Česká jídelna dětem věnovala několik lahví dětského šampusu). Děti si sami uklidily své šuplíčky, pohrály si se školkovými hračkami a vyrazili jsme společně na zahrádku mateřské školy. Děti si ješte užily hračky, houpačky, prolézačky...a než jsme se nadáli...byl čas na oběd...
   
  Všem Vám patří velký dík nejen za květiny a dárky, které jste nám s dětmi předali, ale i za společný čas, spolupráci a Vaši vstřícnost při vzájemné komunikaci.
  Přejeme Vám krásné a klidné prázdniny...
  S díky a pozdravem 
  Hanka Hol., Hanka R., Kristýna a Péťa 
  Kategorie

  Počítadlo přístupu

  TOPlist

  Výběr třídy