ZÁKLADNÍ INFO

Třída: I.oddělení „ŽABIČKY“ – 12 dětí

Věková kategorie: 3 – 4 roky

Třídní učitelka: Leona Váňová

Třídu žabiček navštěvuje 11 dětí ve věku 4 - 5 let. Třída je přizpůsobena dětem, mají tedy všechny hračky a pomůcky plně k dispozici a vše co potřebují, si mohou sami vybrat.Tento rok s námi bude ve třídě působit také asistentka pedagoga. Bude pomáhat dětem které potřebují zvýšenou míru podpory a mají specifické vzdělávací potřeby. Bude pracovat s dětmi tak, aby se s její pomocí všechny zapojily do všech aktivit a činností .

Vzdělávací činnost je tedy volena s ohledem na věk a schopnosti dětí, probíhá hlavně formou her. Hra je pro děti přirozená a nejdůležitější činnost, díky které se rozvíjí a učí. Zpočátku školního roku bude více spontánních a neřízených aktivit, a postupem času přejdeme k řízeným aktivitám a činnostem.

Naším cílem je rozvoj všech oblastí současně tzn. rozvoj myšlení, paměti, motoriky, tvořivosti a fantazie ale i vztahů – jak k sobě samému tak k ostatním – aby se děti naučily spolupracovat a respektovat se, tak ve vztahu ke svému okolí. Budeme se společně radovat, poznávat vše kolem sebe a pomáhat si.  Zaměříme se také na zdokonalování sebeobsluhy a samostatnosti.