• Hospodářka paní Klára Pokorná

• tel: 777 304 034
    • e-mail : sj.mesice@seznam.cz
    • konzultační hodiny po telefonické domluvě

Směrnice o stravování ve školní jídelně mateřské školy

Směrnice školní jídelny vyplývá ze zákona č. 472/2011 Sb., /školský zákon/ v platném znění. Řídí se vyhláškou č. 463/2011 Sb. o školním stravování ve znění pozdějších předpisů, dále vyhláškou č. 17/2008 Sb. o nákladech na závodní stravování ve znění pozdějších předpisů.

Směrnice je v souladu s  vyhláškou č. 602/2006 Sb. o hygienických předpisech.

Školní jídelna je součástí Mateřské školy Měšice, příspěvková organizace.

Výše stravného:

V souladu s vyhláškou č. 463/2001 Sb., kterou se mění vyhláška č. 107/2005 Sb. o školním stravování, ve znění vyhlášky 107/2008 Sb. a v souladu s vyhláškou č. 84/2005 Sb. o nákladech na závodní stravování, je stanovena výše úplaty:

Strávníci do 6 let                přesnídávka             9,00 Kč

oběd                       24,00 Kč

svačina                    7,00 Kč

celkem                   40,00 Kč

Strávníci 7 – 10 let               přesnídávka             10,00 Kč

oběd                        26,00 Kč

svačina                      8,00 Kč

celkem                    44,00 Kč

Ve školním roce, ve kterém dítě dovršilo 7 let věku, již platí dítě zvýšenou sazbu za stravné

Přihlášení ke stravování:

Při nástupu dítěte do mateřské školy je zákonný zástupce dítěte povinen vyplnit a podepsat přihlášku ke stravování. Tato přihláška  je platná po celou dobu docházky do mateřské školy.

Dle data narození  je dítě zařazeno do věkové skupiny platné po celý školní rok / do 31.8./.

Součástí přihlášky je i seznámení s vydanou směrnicí o školním stravování.

Platba stravného:

- záloha na stravné 700,-Kč se hradí vždy do 15. v příslušném měsíci počínaje zářím:

Bezhotovostně – převodem na účet školy  0181928464/0300,

VS: unikátní trojciferné číslo přidělené každému strávníkovi na počátku školního roku

PLATÍ SE V JEDNÉ PLATBĚ SOUČASNĚ S ÚPLATOU ZA VZDĚLÁVÁNÍ!!!

Vyúčtování stravného se provádí na konci školního roku a po dohodě s rodiči / přeplatky se buď vrací nebo převedou na následující školní rok/.

Odhlašování stravy:

Odhlášení stravy se provádí nejpozději do 8.00 hodin SMS zprávou nebo zavoláním na telefon své třídy (I.odd.: 773 304 021, II.odd.: 773 304 022, III., odd.: 773 304 023)

Neodhlášenou stravu je možné si vyzvednout pouze v první den nemoci v době od 11:30 do 11:45 hodin do vlastních nádob – ne do skla. Příprava odpolední svačiny probíhá až po výdeji oběda. Z  toho důvodu nebude vydána současně s obědem, ale v době od 14:30 do 14:45 hodin.

Zákonný zástupce je povinen po dobu nepřítomnosti dítěte ve školním zařízení odhlásit stravu. Pokud je dítě odhlášeno na určitou dobu, ale v nepřítomnosti pokračuje, je nutné to opět nahlásit.

Pokud je dítě omluveno, ale do zařízení nastoupí dříve, je rovněž nutné toto oznámit.

Pokud dítě nedorazí a není do 8 hodin a není omluveno, bude mu za tento den napočítána strava, která se rozdělí mezi ostatní děti.

Výdej stravy:

Výdej stravy je prováděn ve vymezeném prostoru v jednotlivých třídách dle časového rozpisu školy.

Dodatek:

Sestavování jídelníčku se řídí zásadami zdravé výživy obsažené ve vyhlášce č. 463/2011 Sb.

Školní jídelna není povinna poskytovat dietní stravování. Po dohodě se zákonným zástupcem a hygienickou stanicí je možná /po stanovení a sepsání podmínek/ donáška vlastní stravy pro dítě.

Jídelní lístek a ostatní informace jsou vyvěšeny v hale mateřské školy nebo na webových stránkách mateřské školy www.msmesice.cz

Dotazy a připomínky k provozu školní jídelny přijímá vedoucí stravování na telefonním čísle

777 304 024, emailové adrese sj.mesice@seznam.cz nebo osobně v mateřské škole v hodinách vyhrazené pro konzultac

Tato směrnice nabývá účinnosti 01.09.2017 na dobu neurčitou.

V Měšicích 30.8.2017

Klára Pokorná,   vedoucí stravování, ředitelka v z.