Vedoucí školní jídelny a školní jídelny - výdejny: Klára Foniová Pokorná

• tel: 777 304 034
    • e-mail : jidelna@msmesice.cz
    • konzultační hodiny po telefonické domluvě

Směrnice o stravování dětí

č.j.:      327 / 019

účinnost od:   1. září 2019

spisový znak:  8.1.

skartační znak:

Směrnice školní jídelny vyplývá ze zákona č. 472/2011 Sb., /školský zákon/ v platném znění. Řídí se vyhláškou č. 463/2011 Sb. o školním stravování ve znění pozdějších předpisů, dále vyhláškou č. 17/2008 Sb. o nákladech na závodní stravování ve znění pozdějších předpisů.

Směrnice je v souladu s  vyhláškou č. 602/2006 Sb. o hygienických předpisech.

Školní jídelna a Školní jídelna - výdejna je součástí Mateřské školy Měšice, příspěvková organizace.

Výše stravného:

V souladu s vyhláškou č. 463/2001 Sb., kterou se mění vyhláška č. 107/2005 Sb. o školním stravování, ve znění vyhlášky 107/2008 Sb. a v souladu s vyhláškou č. 84/2005 Sb. o nákladech na závodní stravování, je stanovena výše úplaty:

Strávníci do 6 let

přesnídávka           10,00 Kč

oběd                       26,00 Kč

svačina                    9,00 Kč

celkem                   45,00 Kč

Strávníci 7 – 10 let

přesnídávka             12,00 Kč

oběd                         28,00 Kč

svačina                    10,00 Kč

celkem                    50,00 Kč

Ve školním roce, ve kterém dítě dovršilo 7 let věku, již platí dítě zvýšenou sazbu za stravné

Přihlášení ke stravování:

Při nástupu dítěte do mateřské školy je zákonný zástupce dítěte povinen vyplnit a podepsat přihlášku ke stravování. Tato přihláška  je platná po celou dobu docházky do mateřské školy.

Dle data narození  je dítě zařazeno do věkové skupiny platné po celý školní rok / do 31.8./.

Součástí přihlášky je i seznámení s vydanou směrnicí o školním stravování.

Platba stravného:

- záloha na stravné 950,-Kč se hradí vždy do 15. v příslušném měsíci počínaje zářím:

Bezhotovostně – převodem na účet školy  0181928464/0300,

VS: unikátní trojciferné číslo přidělené každému strávníkovi na počátku školního roku

PLATÍ SE V JEDNÉ PLATBĚ SOUČASNĚ S ÚPLATOU ZA VZDĚLÁVÁNÍ!!!

Vyúčtování stravného se provádí na konci školního roku a po dohodě s rodiči / přeplatky se buď vrací nebo převedou na následující školní rok/.

Odhlašování stravy:

Přihlášky a odhlášky obědů se provádějí ústně či telefonicky. Zákonní zástupci děti docházejících do MŠ v ulici Nosticova 17 nejpozději do 8 hodin daného dne, za které má být omluveno, zákonní zástupci dětí docházejících do odloučeného pracoviště na adrese Nosticova č. parc. 348 do 8 hodin předcházejícímu dni, za které má být omluveno.  Stejně tak dítě, které po nemoci nebo jiné nepřítomnosti přichází do MŠ musí být přihlášeno ke stravování den dopředu, nejpozději do 8 hodin (platí pro rodiče všech dětí). Rozlišení je zapříčiněno tím, že do odloučeného pracoviště jsou jídla vařena a dovážena externí firmou.

Odhlášení stravy pro děti v ulici Nosticova se provádí nejpozději do 8.00 hodin daného dne, za které má být dítě omluveno SMS zprávou nebo zavoláním na telefon své třídy (I.odd.: 773 304 021, II.odd.: 773 304 022, III., odd.: 773 304 023).

Odhlášení stravy pro děti v odloučeném pracovišti Nosticova č. parc. 348 se provádí nejpozději do 8.00 hodin předcházejícího dne SMS zprávou nebo zavoláním na telefon své třídy – IV. Oddělení 773 030 068

Neodhlášenou stravu je možné si vyzvednout pouze v první den nemoci v době od 11:30 do 11:45 hodin do vlastních nádob – ne do skla. Příprava odpolední svačiny probíhá až po výdeji oběda. Z  toho důvodu nebude vydána současně s obědem, ale v době od 14:30 do 14:45 hodin.

Pokud je dítě omluveno, ale do zařízení nastoupí dříve, je rovněž nutné toto oznámit.

Pokud dítě nedorazí a není řádně omluveno, bude mu za tento den napočítána strava, která se rozdělí mezi ostatní děti.

Výdej stravy:

Výdej stravy je prováděn ve vymezeném prostoru v jednotlivých třídách dle časového rozpisu školy.

Dodatek:

Sestavování jídelníčku se řídí zásadami zdravé výživy obsažené ve vyhlášce č. 463/2011 Sb.

Školní jídelna není povinna poskytovat dietní stravování. Po dohodě se zákonným zástupcem a hygienickou stanicí je možná /po stanovení a sepsání podmínek/ donáška vlastní stravy pro dítě.

Jídelní lístek a ostatní informace jsou vyvěšeny v hale mateřské školy nebo na webových stránkách mateřské školy www.msmesice.cz

Dotazy a připomínky k provozu školní jídelny přijímá vedoucí stravování na telefonním čísle

777 304 024, emailové adrese sj.mesice@seznam.cz nebo osobně v mateřské škole v hodinách vyhrazené pro konzultac

V Měšicích 23.8.2019